Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Výběr tiskárny do domácnosti: Jak neprohloupit a vybrat skutečně kvalitní přístroj? Výběr tiskárny do domácnosti: Jak neprohloupit a vybrat skutečně kvalitní přístroj?
Dřív to tak možná nebylo a své zlaté časy zažívala různá copy centra, ale dnes už je docela standardem mít doma vlastní tiskárnu. Důvod... Výběr tiskárny do domácnosti: Jak neprohloupit a vybrat skutečně kvalitní přístroj?

Dřív to tak možná nebylo a své zlaté časy zažívala různá copy centra, ale dnes už je docela standardem mít doma vlastní tiskárnu. Důvod je jasný – pořizovací cena rozhodně není nijak závratná, a navíc ji využijete častěji, než si myslíte. Jak ale vybrat tiskárnu do domácnosti, aby seděla vašim potřebám a dlouho vydržela?

Barevně nebo černobíle

V prvé řadě se rozhodněte, zda si vystačíte s obyčejným černobílým tiskem (tzn. tisknete zejména texty), nebo oceníte možnost barevného tisku (obrázky, fotky, grafy apod.). Studenti či podnikatelé většinou tisknou velký objem textu bez větších nároků na kvalitu, a proto volí obyčejné laserové tiskárny. Lidé, kteří chtějí tiskárnu využívat aktivněji i ke grafickému tisku zase ocení spíše multifunkční inkoustovou tiskárnu. Uvažujte ale hlavně nad tím, zda máte kde pořídit levné tonery, když vám dojde inkoust. To bývá nejčastější chyba, kterou nezkušení spotřebitelé dělají.

Multifunkční stroj nebo obyčejná tiskárna?

Dnes můžete běžně pořídit multifunkční stroje, které nejen tisknou, ale také kopírují nebo skenují. Samozřejmě selský rozum praví, že čím více funkcí tiskárna má, tím je náchylnější k poruchám. Pokud tedy kopírku nebo scan nutně nepotřebujete, zvolte raději obyčejný stroj bez mnoha zbytečných funkcí navíc.

Jaká značka?

Podle značky asi není nutné se řídit. Někteří lidé se sice dušují, že je nejlepší zvolit tonery Canon, ale daleko spíš než značka jsou rozhodující parametry. Dejte také na uživatelské recenze, které vám často prozradí vůbec nejvíce. Zjistíte třeba, jak dlouho průměrně jedna náplň vydrží nebo zda se některý ze zákazníků potýkal s nějakými instalačními problémy. Porovnávejte také rychlost tisku, varianty formátů papíru, na které dokáže tisknout, a hlučnost tiskárny. Uvědomte si, že tiskárny se mohou připojovat přes USB i WiFi a zvolte, co je pro vás výhodnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář