Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Zvažujete pořízení jímky? Vyberte si mezi betonem a plastem Zvažujete pořízení jímky? Vyberte si mezi betonem a plastem
Plánujete na zahradě vybudovat jímku na sbírání dešťové vody? Nebo přemýšlíte, zda se vám nebude hodit žumpa? Možná nyní zvažujete mezi plastovou a betonovou... Zvažujete pořízení jímky? Vyberte si mezi betonem a plastem

Plánujete na zahradě vybudovat jímku na sbírání dešťové vody? Nebo přemýšlíte, zda se vám nebude hodit žumpa? Možná nyní zvažujete mezi plastovou a betonovou jímkou. Ta z plastu má sice řadu výhod, ale dost možná se nedoplatíte. Aktuálně jsou tyto jímky totiž dost drahé. Vhodnějším řešením může být betonová jímka s dlouhou životností a maximální odolností.

Výhody betonových jímek

Ve srovnání s plastovými se betonové jímky Praha pyšní nízkou cenou. Může si je tedy pořídit téměř každý a perfektní jsou hlavně k rekreačním objektům, do kterých ze zjevných důvodů nechcete investovat zbytečně mnoho peněz. Zároveň však beton slibuje výrazně delší životnost, je odolnější a nemusí vás trápit ani podloží nebo vyšší zemní tlak. U plastových jímek bývá poměrně častým problémem poškození poté, co je usadíte do země. Stačí třeba jen, aby po povrchu jelo těžké auto a neštěstí je hned na světě. Mnohé méně kvalitní plastové jímky se také mohou pod tlakem země začít bortit, pokud nejsou dostatečně naplněné. U betonu tyto potíže neřešíte – je pevný, stabilní a odolává počasí i zubu času. Beton je osvědčeným materiálem a vyplatí se do něj investovat.

Jak objednat betonovou jímku?

Levné betonové jímky se dají koupit u mnoha dodavatelů. Je však možné klidně si je vybudovat i svépomocí. To však silně nedoporučujeme, pokud s podobným projektem nemáte zkušenosti. Ideální je prostě si pořídit jímku již hotovu dle vašich potřeb. Obvykle jsou k dispozici jímky o velikosti od 4 m3 až do 12 m3. Takové jímky se dají využít k mnoha různým účelům. V ideálním případě se můžete rovnou domluvit i na to, že vám jímku doručí až domů a také profesionálně usadí do země. V případě odborníků je to skutečně práce na jedno odpoledne, vy sami byste to pravděpodobně dělali o dost déle a nemáte jistotu, že to bude vše v pořádku.

Zdroj obrázku: kaninw / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář