Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Odvlhčovače vám pomohou s problematickými prostorami v domě Odvlhčovače vám pomohou s problematickými prostorami v domě
Máte někde v rámci domu vysokou relativní vlhkost? Pokud to řešíte v domácnosti, může to být velký problém ze zdravotního hlediska. Všechno totiž ve výsledku... Odvlhčovače vám pomohou s problematickými prostorami v domě

Máte někde v rámci domu vysokou relativní vlhkost? Pokud to řešíte v domácnosti, může to být velký problém ze zdravotního hlediska. Všechno totiž ve výsledku může znamenat, že je ve vašem interiéru příhodné klima pro rozvoj plísní. Právě plíseň je nebezpečná pro naše zdraví, zejména pokud jde o její póry. V takovém případě přichází ke slovu odvlhčovač. Proč má smysl si jej pořídit a jak takové zařízení vlastně funguje? Na tyto a další otázky si stručně a jasně odpovíme v našem krátkém článku.

Pořizujeme odvlhčovač

Jak jsme již nastínili, důvodem pořízení odvlhčovače by měla být úprava vlhkosti v místnosti. Stejně jako není dobrý příliš suchý vzduch, neprospívá nám ani příliš vlhký vzduch. Musíme se snažit o to, aby prostředí v naší domácnosti bylo co nejpřirozenější pro člověka. Odvlhčovače vzduchu pracují na různých principech, a to v závislosti na typu, který zvolíte. Na trhu existují řešení pro průmyslové provozy, kde se často používají odvlhčovače absorpční, které v principu vlhkost pohlcují. V rámci průmyslových provozů nebo třeba kanceláří se často používají také poloprofesionální a profesionální řešení, která jsou ale pro domácnost často příliš nákladná z hlediska financí. Domů si typicky pořizujeme:

  • Odvlhčovač pro domácnost
  • Kombinovaný přístroj s čističkou vzduchu

Běžné domácí odvlhčovače se snaží udržet ovzduší v rámci optimální hodnoty vlhkosti. Díky tomu dokáží zredukovat problémy s plísněmi a s nadměrným vlhnutím zdiva. Běžné je, že odvlhčovač se v domácnosti používá v místnostech, které trpí na vlhkost nejvíce, což může být například koupelna nebo sklep či prádelna. Můžete zvolit také kombinovaný přístroj, který má také čističku vzduchu, díky čemuž je ideální volbou pro alergiky.

Ideální prostředí i ve vaší dílně či garáži

Není to ale pouze prostor přímo v interiéru domácnosti, kde se chceme cítit dobře. Odvlhčovač můžete použít třeba také v garáži či dílně. Tak jako se zde pro běžný úklid nabízí průmyslové vysavače, také pro odvlhčovače vzduchu můžeme využít průmyslové řešení. Vhodným řešením mohou být i průmyslové ventilátory.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář