Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Zařiďte si home office a pracujte z pohodlí domova Zařiďte si home office a pracujte z pohodlí domova
Před pandemií si mnoho zaměstnavatelů nedokázalo představit, že nechají své zaměstnance pracovat z domova. Ukázalo se, že jde o efektivní způsob práce, která lidem... Zařiďte si home office a pracujte z pohodlí domova

Před pandemií si mnoho zaměstnavatelů nedokázalo představit, že nechají své zaměstnance pracovat z domova. Ukázalo se, že jde o efektivní způsob práce, která lidem vyhovuje. Právě proto se domácí kancelář stala nedílnou součástí mnoha domovů. Abyste mohli dobře pracovat, musíte si vytvořit ideální podmínky. Hlavní je výběr místa. Home office musí být: 

  • na klidném místě, 
  • oddělená od místnosti (např. zástěnou), 
  • kvalitní osvětlení, 
  • čerstvý vzduch. 

Pracovní stůl 

Každý potřebuje dobrý pracovní stůl. Musíte myslet hlavně na to, kolik místa potřebujete pro svou práci. Myslete i na úložní prostor. Když prostor nabízí tonery Epson i s tiskárnou a papíry, bude se vám hned lépe pracovat. Záleží ale na tom, jakou máte práci. 

Pro někoho bude ideální velký stůl s mnoha zásuvkami. Tiskárna HP a nabídka toneru q2612a se vám musí vejít na stůl nebo vedle něj. Šikovným řešením je i komoda vedle stolu, která bude fungovat jako odkládací prostor. 

Pracovní židle 

Ergonomická židle je základ pro vaše pohodlí. Budete na ní sedět celý den, a proto si musíte připlatit za její kvalitu. Hodně lidí to podceňuje, ale musíte myslet na zdraví svých zad. Nejlepší je také dělat si při práci přestávky. Jednou za hodinu vstaňte, trochu se projděte po bytě a potom můžete pokračovat. Kvalitní židli na kolečkách to ale nenahradí. 

Nepodceňujte osvětlení 

Centrální osvětlení v místnosti je skvělé. Pro práci brzy ráno nebo pozdě večer budete potřebovat také stolní lampičku. Stůl by se měl také nacházet blízko okna, abyste měli během dne dostatek přirozeného světla. Právě díky němu se vám bude pracovat lépe a rychleji. 

Home office je pro firmy bezpečný typ práce 

Mnoho firem si myslí, že se budou zaměstnanci na home office flákat. Opak je pravdou. Výzkumy ukázaly, že lidé pracují mnohem více a svědomitěji, když pracují z domova. Mají pocit větší zodpovědnosti za své výkony a nemají pocit, že nad nimi někdo stojí a dýchá jim na krk. Pracovní pohoda se potom odrazí na jejich produktivitě. Zkuste proto přemluvit i svého šéfa, ať vás nechá doma. 

 

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář