Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Nový stůl vybírejte pečlivě a volte hlavně kvalitu a variabilitu Nový stůl vybírejte pečlivě a volte hlavně kvalitu a variabilitu
Do nové kuchyně se bezpochyby hodí také nový jídelní stůl. Jelikož je aktuálně trendy propojovat prostory k bydlení jednotným stylem, je třeba věnovat výběru stolu... Nový stůl vybírejte pečlivě a volte hlavně kvalitu a variabilitu

Do nové kuchyně se bezpochyby hodí také nový jídelní stůl. Jelikož je aktuálně trendy propojovat prostory k bydlení jednotným stylem, je třeba věnovat výběru stolu i židlí náležitou pozornost, aby do interiéru zapadly a nerušily. Výběr není snadný, ale pokud víte, co hledáte, jistě se vám podaří najít ten pravý.

Na co se soustředit?

Velikost stolu je důležitější, než byste si mohli myslet. Platí ale, že jídelní stůl by neměl zabírat zbytečně moc místa a znemožňovat volné procházení. Naopak malý stůl zabraňuje komfortu při jídle a setkání s rodinou, což je také nežádoucí. Naštěstí se dnes dají vybírat velmi variabilní stoly s nastavitelnou výškou, kterou zajišťují kovové nohy ke stolu, nebo také stoly, které se dají dobře rozkládat a skládat. Jídelní stoly dnes nabízí více funkcí, často mohou mít také spodní odkládací desku nebo šuplíky.

Ideální velikost

V první řadě je třeba volit velikost dle prostoru v místnosti. Kolem stolu je nutné mít dostatek volného prostoru k procházení a velikost stolu určuje především počet osob, které ho budou pravidelně využívat. Ideální je velikost lehce naddimenzovat, abyste byli připraveni i na návštěvu. Počítejte ale, že nutná velikost na osobu je 60 × 40 cm.

Jaký materiál?

Stůl se skládá z desky a nohou. Materiály klidně mohou být odlišné, ale měly by ladit s celkovým stylem celé domácnosti. Nejoblíbenějším materiálem desky stolu je dřevo. Tento materiál je totiž známý tím, že navozuje příjemnou útulnou atmosféru a dodává pocit pohody. Je však nutné o dřevo správně pečovat a třeba pro domácnost s malými dětmi nemusí být úplně nejvhodnější. Dalším oblíbeným materiálem je sklo, které se velmi často kombinuje s kovem či dřevem. Je na něm ale vidět každá nečistota. V neposlední řadě je to také lamino, které je cenově nejdostupnější. Materiál volte především dle vaší aktuální situace – hledáte-li stůl na celý život, vsaďte na kvalitní a robustní dřevo, v opačném případ volte levnější materiály.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář