Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak připravit zdravé občerstvení pro návštěvu? Jak připravit zdravé občerstvení pro návštěvu?
Pro své hosty jistě chcete to nejlepší. Vzhledem k tomu, jaké stravovací návyky máme okolo Vánoc i Silvestra, uděláte nejlépe, když jim naservírujete něco lehčího.... Jak připravit zdravé občerstvení pro návštěvu?

Pro své hosty jistě chcete to nejlepší. Vzhledem k tomu, jaké stravovací návyky máme okolo Vánoc i Silvestra, uděláte nejlépe, když jim naservírujete něco lehčího. Nemusíte se bát, že jim nebude chutnat, protože i zdravé občerstvení může být dobré.

V současné době je odlehčená nebo chcete-li fitness strava velmi moderní. Proto jistě potěšíte nejednoho příznivce zdravého stravování, když mu naservírujete odlehčené jednohubky nebo jiné pochoutky. Nemusíte se ničeho bát, příprava není tak složitá, a kdybyste si přeci jen nevěděli rady, vždy se můžete spojit s profesionály.

Co nesmí na stole chybět?

Na zdravém stole jistě nesmí chybět čerstvá zelenina a ovoce, jogurty či celozrnné pečivo. Nebojte se ani zdravých variant klasických pochoutek. Možná vás překvapí, jak snadno se dají některé ingredience nahradit. Jistě brzy zjistíte, že jsou často chutnější než původní varianta.

Zdravé varianty klasických pochoutek

zdravé jídloJak by to tedy mohlo vypadat? Představte třeba zeleninové hranolky z mrkve, paprik nebo okurek, ke kterým přidáte hummus nebo dip z jogurtu a česneku. Krásně vypadá a také skvěle chutná mozzarella s rajčaty podávaná místo jednohubek. Místo na pečivo můžete pomazánku namazat na plátky tvrdé zeleniny.

Vděčným spojencem se vám jistě stane avokádo, které využijete jako základ pro pomazánky. Jogurt a tvaroh dobře nahradí tučné sýry a majonézu.

Z teplého občerstvení lze jen doporučit grilovanou zeleninu a světlé maso. V ideálním případě krůtí či kuřecí, které se připraví bez oleje. Slané chipsy zase perfektně nahradíte zeleninovými plátky pečenými v troubě.

Milým překvapením pro vás bude, že zdravé občerstvení na party bude daleko barevnější, veselejší a na pohled lákavější než to klasické.

Zapřisáhlé nepřátele zdravé stravy můžete ošálit malým trikem. Vyrobíte klasické pochoutky, které budou vypadat jako obvykle, ale budou vyrobeny ze zdravých surovin.

Ovoce či sýr místo dezertu

Dezert ve formě ovoce jistě všichni nadšeně přivítají. Pohrát si můžete se vzhledem i kombinacemi. Ovocný salát, teplý kompot či mražený krém z banánů a jiného ovoce. Výborná je i kombinace ovoce se sýry či šunkou. Sladká a slaná chuť se totiž výborně doplňují. Sýry se často servírují jako dezert.

Co nabídnout k pití?

Připravte ovocné džusy a dostatek minerálních vod. K duhu vám jistě přijdou i ovocné a bylinkové čaje. Alkohol sice mezi zdravé občerstvení nepatří, ale většinou na něj během přátelských setkání dojde. Ideální je tedy volit lehčí alkoholické nápoje, jako je víno nebo pivo a jejich pití prokládat dostatkem vody.

Jak vidíte, není nutné se obávat, toho, že by zdravý raut byl chudý nebo že by vašim hostům nechutnal. Při větších akcích se však s důvěrou obraťte na firmy, které vašim požadavkům jistě vyhoví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář