Technologie separace kovů se aplikuje jak v případě suchých, tak tekutých směsí. Jedná se o techniku, kde kovové částečky představují nečistoty, které je potřeba odstranit – separovat. Výsledkem je čistá požadovaná směs. Proces čištění ovlivňuje mnoho faktorů, které jsou spjaty zejména s vlastnostmi čištěného materiálu, jako je zrnitost nebo abrazivnost.
Magnetické separátory pro suché směsi
Existuje několik variant separátorů, mají různý účel použití, a proto je potřeba zvolit separátor podle konkrétní situace. Základní rozdělení zahrnuje jednak separátory s ručním čištěním a v neposlední řadě můžeme zvolit také separátor magnetických částic s automatickým čištěním. Separátory s ručním čištěním patří mezi nejjednodušší. Mezi typické zástupce patří magnetická tyč, magnetický rošt, deskový, rotační nebo cisternový magnetický separátor a další druhy.
Mezi zástupce automatického čištění pak můžeme zahrnout magnetický válec, nebo magnet nad pásový dopravník. Mezi velice používané automatické magnetické odlučovače pro suché směsi, patří oboustranný magnetický separátor. Tento typ umí odstranit velice jemné kovové nečistoty do velikosti 5 mm. Přístroj může mít různé rozměry vstupního otvoru, dle přání zákazníka. Standardní rozměry lze dále přizpůsobit za pomocí redukcí. Tento separátor má nejčastější uplatnění v následujících odvětvích:
- potravinářský průmysl – při výrobě práškových směsí
- chemický průmysl – zpracování stavebních hmot
- plastikářský průmysl – zpracování granulovaných směsí
Magnetické separátory pro tekuté směsi
Rovněž v případě potřeby čištění tekutých směsí máme na výběr mezi manuálními (magnetická tyč, magnet pro textilní filtry, zákrytový magnetický rošt aj.) a automatickými separátory (separační nádoba, vynášecí separační válec, magnetický průtokový filtr aj.). Z automatických systémů jsou velice často používány právě separátory průtokové.
- Garážová vrata - a průmyslová vrata Hörmann
Žádné komentáře.
Buďte první kdo napíše komentář