Kromě sluníčka, koupání a opalování patří k létu ještě jedna, bohužel již ne tak příjemná „nezbytnost“: obtížný hmyz. Bez komárů by sice léto nebylo pravým létem, jistě se ale shodněme na to, že bez nich bychom si to užili přece jen o něco víc.
Když repelent nepomůže…
Bojovat s otravnými hejny štípající havěti je jako bojovat s větrnými mlýny. Neexistuje žádná stoprocentně spolehlivá metoda, jak se jich zbavit – repelenty, moskytiéry, sítě proti hmyzu a další vychytávky vždycky budou fungovat jen částečně. Nezbývá tedy smířit se s tím, že z dovolené si zkrátka přivezeme nepříjemné štípance. Ty nás však nemusejí trápit déle, než je nezbytně nutné, a navíc jich nemusí být tolik, jak by se komárům ráčilo. Existují totiž různé lidové i vědecké metody, jak si od svědění ulevit a zkrátit dobu hojení na minimum.
Jak se vyhnout škrábání
Odborníci shodně tvrdí: neškrábat! Pokaždé, když si štípanec poškrábeme, jej totiž podráždíme a hojení je krátce pozastaveno. Jenže často si nemůžeme pomoct a svědění je zkrátka silnější. Nezřídka se tak setkáváme s boláky do krve obnaženými. Co s tím? Postižená místa jsou velmi citlivá, proto se vyplatí vsadit na různé zklidňující nebo chladicí prostředky. V lékárně lze sehnat celou řadu ošetřujících mastí či sprejů, ale pokud dáváte přednost přírodním prostředkům, můžete zkusit některý z lidových receptů.
Řešení z přírody
Nejjednodušší je samozřejmě aplikovat ledové obklady, jinou možností je pak použití různých aromatických výluhů, které nejenže mají hojivé schopnosti, ale navíc odpuzují samotné komáry. Babské rady tradičně doporučují natírat bolavá místa cibulí či citronem, dobře poslouží třeba i levandulový olej nebo hřebíček vylouhovaný v alpě. Z čerstvých bylinek pak pomůže rozdrcená nať petržele, černého rybízu či jitrocele.
- Panda kupóny - Vám přináší nejnovější slevy, slevové kupóny a kódy do mnoha obchodů.
Žádné komentáře.
Buďte první kdo napíše komentář