Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Žaluzie, nebo rolety? Přinášíme porovnání obou možností Žaluzie, nebo rolety? Přinášíme porovnání obou možností
V mnoha domácnostech se pomalu upouští od klasických řešení, kterými jsou jak záclony, tak závěsy. Do popředí se dostávají možnosti modernější. A tím jsou buď... Žaluzie, nebo rolety? Přinášíme porovnání obou možností

V mnoha domácnostech se pomalu upouští od klasických řešení, kterými jsou jak záclony, tak závěsy. Do popředí se dostávají možnosti modernější. A tím jsou buď rolety, nebo jím jsou žaluzie. Jak se obě dvě varianty liší? Podívejte se společně s námi.

Možnosti umístění

Většina lidí volí umístění vnitřní. Tedy do interiéru. To jim umožní obě dvě varianty. Nutno však dodat, že dále existují i venkovní rolety, které lze umístit z vnější strany. Ty se stávají poměrně populárním řešením hlavně s ohledem na praktičnost, pokud jde o lepší zabezpečení objektu, jelikož se skrz ně zloděj nijak lehce nedostane.

Možnosti využití

Tady musíme říci, že si jsou obě varianty v podstatě rovnocenné. Předností, které mají v souvislosti se svým využitím, je více než dost. A je jedno, zda se jedná o horizontální nebo vertikální žaluzie, nebo jde o provedení ve formě klasických rolet. Když se podíváme na hlavní oblasti jejich praktického využití, tak dokážou přijít vhod ve třech situacích:

  • Soukromí
  • Klima
  • Stínění

Možnosti instalace

I tady lze říci, že jsou obě možnosti v podstatě rovnocenné. Samozřejmě je tím myšleno to, že si jsou rovnocenné v pozitivním duchu. Jak u žaluzií, tak i u rolet není instalace ničím složitým. Pokud je svěřena profesionální firmě, tak můžeme mluvit i o velké rychlosti, jelikož vše může být hotovo už za pár desítek minut.

Výběr možností

Zde musíme říci, že mají lehce navrch žaluzie. A to proto, že ty klasické jsou dnes v oknech nejpoužívanějším doplňkem. A tak se výrobci snaží maximálně uspokojit současnou poptávku. A to hlavně pokud jde  jednotlivé barevné kombinace, kterých mohou být doslova stovky. I proto mají žaluzie výhodu v tom, že se mohou hodit v podstatě do jakéhokoliv interiéru s jakýmkoliv nádechem. Toto ale zároveň neznamená, že by v případě rolet byla současná nabídka nějak výrazně omezena. To rozhodně ne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář