Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Výběr hraček nenechávejte náhodě. Mohou významně prospět rozvoji dítěte Výběr hraček nenechávejte náhodě. Mohou významně prospět rozvoji dítěte
Odkdy je dětem dobré kupovat hračky? A jde čistě o zábavu, nebo se jejich prostřednictvím mohou i učit a vzdělávat? Odpověď není snadná, protože... Výběr hraček nenechávejte náhodě. Mohou významně prospět rozvoji dítěte

Odkdy je dětem dobré kupovat hračky? A jde čistě o zábavu, nebo se jejich prostřednictvím mohou i učit a vzdělávat? Odpověď není snadná, protože každé dítě je jiné a také každá hračka nabízí jiné možnosti. Obecně však platí, že přibližně od věku 9 měsíců, kdy dítě sedí a umí samo něco držet v ručičkách, je dobré nabízet mu různé hračky, které rozvíjí jeho schopnosti. Vhodně zvolené hračky umí podpořit především tyto tři základní potřeby:

  • Porozumět tomu, jak věci fungují.
  • Ovlivňovat věci okolo sebe.
  • Zjistit, co vše dokáže svými smysli vnímat.

S pomocí hraček děti zjišťují, že svět má určité zákonitosti. Některé děje se opakují, jiné vznikají zcela náhodně. Děti milují opakování a jsou schopny dělat tu samou činnost třeba stokrát, což rodiče často rozčiluje. Ale právě opakováním se děti učí, jak svět funguje. K tomu je vhodné děti seznámit s různými kostkami a mačkacími hračkami, které vydávají zvuky.

Více smyslů, více poznání

Pro děti je také velmi užitečné, mohou-li svět vnímat více smysl. Proto má smysl investovat do hraček, které propojují například vizuální stránku s hmatovou či sluchovou stránkou.

Starší děti se pak prostřednictvím hraček stavebnic a dalších mohu učit i jemné motorice. Je vhodné pořídit třeba i hračky na dálkové ovládání, které rozvíjí schopnost ovládat své pohyby a naučit se s věcmi jemně manipulovat.

Vyplatí se nakupovat online

Výběr vhodné hračky by se měl řídit věkem dítěte, ale i požadavky na kvalitu materiálu. Je nutné ujistit se, že použité materiály jsou nezávadné i v případě, že je dítě bude dávat do pusy apod. Vyplatí se přečíst si více o složení výrobků nebo o zkušenostech uživatelů třeba na internetových e-shopech. Hrackarstvi.cz vás snadno provede výběrem vhodné hračky tak, aby to byl prostředek nejen k zábavě, ale i rozvoji schopností a dovedností dítěte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář