Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Tipy, jak pečovat o své auto před a během zimy Tipy, jak pečovat o své auto před a během zimy
Péče o automobily se zdá jako automatická práce, ale před zimou na ní musíte myslet trochu více. Díky správné péči vám vůz vydrží mnohem... Tipy, jak pečovat o své auto před a během zimy

Péče o automobily se zdá jako automatická práce, ale před zimou na ní musíte myslet trochu více. Díky správné péči vám vůz vydrží mnohem déle jako nový. Dnes si představíme několik základních postupů, na které nesmíte nikdy před a během zimy zapomínat. Nejde o nic složitého, ale neměli byste na to zapomínat.

Karoserii opravuje průběžně

Každý vůz má na karoserii nějaké šrámy. Dnes je povrch sice odolný, ale sůl a štěrk ho stále dokáže poškodit. Jestli na autě objevíte nový šrám, měli byste ho opravit okamžitě. Jakmile ho tam necháte během celé zimy, agresivní sůl povrch poškodí ještě více. Pořiďte si odstraňovač škrábanců nebo tužku na opravu laku. Není to drahé a ušetříte si velké nepříjemnosti do budoucna.

Prostředky proti námraze mějte vždy po ruce

Zamrzlé čelní sklo i zrcátka nejsou nejlepším startem do nového dne. Škrábání ledu trvá dlouho, a proto byste měli vždy použít chemické rozmrazovače, které vám ušetří každé ráno čas a úsilí. Podobných přípravků najdete na trhu nespočet, takže si můžete vybrat to, které vám bude vyhovovat použitím i cenou. Nezapomeňte mít sprej nebo celou sadu vždy v autě, abyste ji mohli použít kdykoli. Mezi nejlepší značky patří:

  • Carex,
  • NANOSOL,
  • Sheron.

Mytí vozu je velmi důležité

Většina majitelů automobilů se věnuje mytí hlavně během léta. Před zimou je to také velmi důležité. Zajeďte do automyčky hlavně předtím, než začnete s voskováním. Nezapomeňte také na opravu všech škrábanců, abyste povrch zacelili a udrželi vozu čistý exteriér. Kvalitní vosk odpudí vodu a auto se vám bude nádherně lesknout.

 

Čistota se u vozu netýká jen interiéru a karoserie. Myslet byste měli také na kola. Posypová sůl, která je během zimy na každé silnici, je může poničit. Na trhu přitom najdete mnoho přípravků, které dokáží oživit i zašlé pneumatiky a disky. Zbavíte se díky tomu prachu, posypové soli, oleje i dalších nečistot.

 

Zdroj obrázku: Mariaprovector / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář