Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Proč kupovat kávu v pražírně? Vyplatí se chuťově i finančně Proč kupovat kávu v pražírně? Vyplatí se chuťově i finančně
Pokud milujete kávu a bez šálku tohoto hořkého nápoje si nedovedete představit den, je vhodné nakupovat kávu vždy jen v osvědčené pražírně. Je sice dražší,... Proč kupovat kávu v pražírně? Vyplatí se chuťově i finančně

Pokud milujete kávu a bez šálku tohoto hořkého nápoje si nedovedete představit den, je vhodné nakupovat kávu vždy jen v osvědčené pražírně. Je sice dražší, ale výhody, které získáte, výrazně převyšují vyšší finanční náklady.

Větší čerstvost zajistí dokonalou chuť

Jen káva z pražírny může být skutečně čerstvá a máte šanci konzumovat jí v její nejlepší kondici. Po upražení se několik hodin zrnka nechávají vyvětrat a následně se ukládají ve speciálních sáčcích s jednosměrným ventilem, který vypouští oxid uhličitý, ale dovnitř žádný vzduch nevnikne. Díky tomu můžete pít zrna, která skutečně chutnají nejlépe, jak jen mohou. Vybírat kávu z e-shopu navíc může být zábava a vždy můžete vyzkoušet něco nového nebo se řídit právě podle data pražení.

Nepřijdete o nádhernou vůni

Vůně čerstvě namleté kávy je pro někoho skoro jako droga, které se nejde nabažit. My tomu rozumíme – jenže přesně o tohle se připravíte, pokud koupíte kávu v supermarketu. Aroma vyprchá velmi rychle, a ještě když ani není zabezpečeno vhodné skladování kávy. Když koupíte čerstvý pytlík z pražírny, aroma rozhodně jen tak nezmizí.

Víte, odkud káva pochází

Každé zrnko si nese svůj příběh a díky pražírně jej můžete odhalit a znát. Pražírny často spolupracují s menšími plantážemi, kde pracují skutečně místní lidé, kterým tak dáváte živobytí, a ještě i můžete ocenit jejich tvrdou práci.

Můžete si nechat poradit

V pražírnách se lidi často znají osobně a přístup k zákazníkovi je proto naprosto odlišný. Můžete se spolehnout na to, že když se zeptáte na doporučení, v dobré pražírně vám poradí a třeba vám i dají ochutnat. Mohou vám doporučit i různé druhy kávy pro alternativní způsoby přípravy a vychutnat si kávu pokaždé jinak.

Za své peníze dostanete kvalitu

Neutrácejte za stará zrnka kávy bez aroma a chuti. Je skoro zbytečné za něco takového vyhazovat peníze. Pokud už chcete mít kvalitní šálek kávy, zaplaťte si za dobrá zrna v pražírně a užijte si je do poslední kapky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář