Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak zapadnout do pracovního týmu? Jak zapadnout do pracovního týmu?
Nastoupil (-a) jste do nového zaměstnání? Nevíte, jak zapadnout do kolektivu? Záleží vám na tom, abyste fungovali v týmu? Pakliže jste si třikrát kladně... Jak zapadnout do pracovního týmu?

Nastoupil (-a) jste do nového zaměstnání? Nevíte, jak zapadnout do kolektivu? Záleží vám na tom, abyste fungovali v týmu? Pakliže jste si třikrát kladně odpověděli, zkuste šéfovi nabídnout vlastní adaptaci v rámci seznamovací párty nebo firemního teambuildingu. Není lepšího způsobu, jak se zapsat a získat sympatie všech.

Všichni moc dobře víme, jak je důležité pracovat v příjemném a fungujícím prostředí, kde nevládne závist, nepřejícnost a zášť, ale přátelství a ochota vzájemné pomoci. Přestože to může znít jako utopie, existuje způsob, jak se stát z vetřelce oblíbeným kolegou. Poradíme vám, jak na to.

Krok za krokem

Zajděte za svým nadřízeným a seznamte ho s úmyslem poznat kolektiv prostřednictvím teambuildingu. Požádejte ho, zdali by firma uvolnila z rozpočtu finanční částku, která by pokryla úhradu nákladů za ubytování a konferenční služby. Z účetního hlediska jej firma zahrne do nákladů na vzdělávání a školení pracovníků, kdy jde o daňově uznatelné a odečitatelné položky.

Zavažte se, že se sami postaráte o celý event marketing a programovou náplň. Do vlastní režie si přiberte i pronájem prostor pro konferenci, společně se zajištěním ubytování. Vybírejte pečlivě podle recenzí a interakce s recepcí, abyste se za svůj inovátorský firemní počin nemuseli stydět.

Jak vybrat ideální zázemí?

Vhodné zařízení by mělo být logisticky dostupné pro všechny zúčastněné, mělo by být lehce dosažitelné všemi dopravními prostředky, včetně MHD. Hlavní důraz klaďte na konferenční sál a jeho vybavení. Měl by automaticky obsahovat veškeré technické vybavení: jako je wi-fi připojení dataprojektor s plátnem, flipchart, ozvučení s mikrofonem, nebo tlumočnické kabiny. Velmi příjemně zapůsobí i přídavné cateringové služby. S coffee breakem, obědy a večeřemi formou servírovaného menu nebo rautů určitě nešlápnete vedle. Pamatujte, že není nic horšího, než hladový klient.

Zaměstnavatel jistě ocení, pakliže bude během teambuildingu čas vyhrazen i ryze pracovním záležitostem, například v podobě návrhů na zlepšení, zhodnocení dosavadních úspěchů, analýzy slabých míst či charakteristiky krizového řízení. Pakliže se své nováčkovské úlohy zhostíte coby aktivní tazatel, který má na přítomné připravenu řadu otázek, v očích svého šéfa se přinejmenším „blýsknete“ a vaše cena poroste.

Přesvědčte o svých kvalitách

Během výjezdního zasedání máte jedinečnou příležitost, jak pozitivně upozornit na své organizační i povahové kvality. Pakliže zvládnete udržet obsahový koncept a plánovaný harmonogram akce, kladné body si připíšete nejen u vedení firmy, ale i u svých kolegů. Abyste nepůsobili jako pouhý kariérní šplhoun, pozornost věnujte i výběru relaxačních aktivit, kdy se velmi osvědčuje užití wellness center, víceúčelových sportovních hřišť nebo například karaoke.

 

Velmi vhodné je přinést takzvané „zápisné“ a obdarovat přítomné na vlastní účet kapkou alkoholu nebo malým symbolickým dárkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář