Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak pěstovat Ginkgo Biloba – Jinan dvoulaločný Jak pěstovat Ginkgo Biloba – Jinan dvoulaločný
Ginkgo biloba, česky jinan dvoulaločný je v dnešní době velmi populární rostlina. Aby také ne, když má spoustu pozitivních účinků na naše zdraví. Díky nim... Jak pěstovat Ginkgo Biloba – Jinan dvoulaločný

Ginkgo biloba, česky jinan dvoulaločný je v dnešní době velmi populární rostlina. Aby také ne, když má spoustu pozitivních účinků na naše zdraví. Díky nim je oblíbená u široké škály uživatelů – od studentů až po seniory. Využití pro ni najdou lidé zdraví i nemocní, a navíc má velmi dobré účinky na celkové zlepšení nálady.

Jak si vypěstovat vlastní Ginkgo?

Jelikož se jedná o strom, který dorůstá do výšky několika metrů a jeho původ sahá až do doby pravěku, můžeme ho zasadit prakticky kamkoli. Je totiž velmi odolný na škodliviny v městském vzduchu, vydrží suchou půdu a nepotřebuje ani žádné zvláštní živiny. Často se díky tomu vysazuje v městských parcích. Trhat v parku jeho listy, abychom si z nich později udělali čaj posilující paměť, to není nejlepší nápad. Mnohem praktičtější bude vysadit si stromek doma – na zahradu, nebo třeba i na balkon do květníku.

Pokud bychom ho chtěli pěstovat doma, bylo by dobré najít mu přece jen místečko, kde se mu bude dařit. V tom případě je vhodné zasadit ho do propustné, sušší jílovité hlíny, na místo chráněné před přímým sluncem a větrem. Jelikož je imunní proti veškerým chorobám a škůdcům, nemusíme se bát vysadit ho i vedle rostlin, které jim snáze podléhají.

Samec a samice

Pokud chcete využívat tento stromek se zajímavě tvarovanými listy pouze na okrasu, není třeba řešit, jakého je pohlaví. Pokud byste však chtěli, aby plodil, je potřeba zjistit, zda je samčí, či samičí. A samozřejmě je také nutné pořídit oba druhy, aby se navzájem opylovaly. Jeden samčí strom dokáže opylovat až pět samičích. Je nutné počítat s tím, že nově zasazený stromek hned tak plodit nezačne. Trvá mu to někdy až 35 let.

Kdy trhat listy na sušení?

Vypěstovat si ji doma není nijak složité. Listy na čaj můžete sbírat na konci léta, nebo začátkem podzimu, ještě před tím, než začnou měnit barvu. Pak jsou ideální na čaj i výrobu zmíněných mastí.

Proto nečekejte na zázrak a zlepšete svou paměť či duševní zdraví co nejdříve. Ginkgo bilobu můžete zakoupit jako stromek zasazený v květináči kdykoli během roku v hobby marketech a tak si můžete listy na čaj nasušit třeba už za pár měsíců.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář