Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak odhlučnit byt skutečně efektivně? Především je třeba pojmout jej komplexně Jak odhlučnit byt skutečně efektivně? Především je třeba pojmout jej komplexně
Pokud bydlíte v bytovém domě, prakticky se nedá vyhnout tomu, aby vás čas od času rušil hluk od sousedů. Děje-li se to jen občas, asi... Jak odhlučnit byt skutečně efektivně? Především je třeba pojmout jej komplexně

Pokud bydlíte v bytovém domě, prakticky se nedá vyhnout tomu, aby vás čas od času rušil hluk od sousedů. Děje-li se to jen občas, asi se nad tím dá přimhouřit oko, ale je-li to váš denní chléb, pak bude potřeba provést nějaké změny. Hluční sousedé, hlasitá televize nebo štěkání psa vám mohou bydlení proměnit v noční můru. Trpět ale nemusíte, existuje zvuková izolace, která dokáže vaše potíže vyřešit.

Odhlučnit je třeba celý prostor

Pro skutečné a efektivní odhlučnění je nutné pamatovat na to, že odhlučnění musí proběhnout skutečně v celé místnosti – od stropu, přes stěny až k podlaze. Odhlučnění se dá provádět hned několika způsoby, ale vždy platí, že je lepší tuto práci svěřit do rukou profesionálům, kteří mají potřebné zkušenosti. Obvykle se využívá zvukové mezery, které dokáže hluk od sousedů velmi úspěšně zachytit. Vzduch je skvělým izolantem, a tak tato metoda patří k velmi efektivním. Při ní se akustické desky nelepí přímo na stěny, ale sestavuje se konstrukce z dřevěných hranolů a desky se lepí až na ni.

Postačí i jen pěna?

Akustická izolace se někdy dělá také pomocí polyuretanové akustické pěny. Je to sice částečné řešení, ale jejím hlavním úkolem není odhlučnění, nicméně zlepšení celkové akustiky prostoru. To znamená lepší porozumění a čitelnost zvuku, ale nemá zdaleka takovou váhu a hutnost jako akustické desky, a proto zvuk propouští daleko lépe. Není to tedy to nejlepší řešení.

A co izolace dveří?

Ideálním materiálem jsou osvědčené lisované akustické desky. Jsou to ty stejné, které fungují na stěny. Povrh desek je potřeba pokrýt nějakým příjemnějším materiálem, třeba textilií nebo koženkou. Výsledek ale bude stejně dobrý jako u stěn.

Hluk nepodceňujte

Možná si říkáte, že není třeba odhlučnění tolik řešit. Ve skutečnosti je ale třeba brát hluk hodně vážně, protože zásadně ovlivňuje náš život i možnost odpočinku. Hluk tedy není vhodné podcenit, ale naopak jej efektivně řešit pomocí vhodných prostředků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář