Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Zařiďte si dokonalou domácí pracovnu pod střešním oknem Zařiďte si dokonalou domácí pracovnu pod střešním oknem
Pandemie změnila v našich životech hodně věcí. Mnoho z nás muselo začít pracovat z domova. To vyžaduje speciální místo, kde se budete moci na... Zařiďte si dokonalou domácí pracovnu pod střešním oknem

Pandemie změnila v našich životech hodně věcí. Mnoho z nás muselo začít pracovat z domova. To vyžaduje speciální místo, kde se budete moci na svou práci dobře soustředit. K tomu potřebujete nejen trochu místa, ale také správné podmínky. Na co myslet, když chcete mít dokonalou home office?

Na práci potřebujete světlo a čerstvý vzduch

Bez ohledu na to, jestli máte klasický nebo střešní byt, potřebujete na práci hodně světla. K tomu je ideální, když stůl umístíte blízko okna. Díky tomu si dopřejete nejen přirozené světlo, ale také dostatek čerstvého vzduchu, který je důležitý pro čerstvou mysl. Když vám bude do očí svítit slunce, příliš mnoho práce neuděláte.

 

Musíte proto myslet také na zastínění. Zatemňující rolety do střešního okna nebo šikovné žaluzie vám pomohou a budete se ve své pracovně cítit mnohem lépe. Nezapomínejte také na pravidelné větrání prostoru, protože bez čerstvého vzduchu vám to rozhodně nebude dobře myslet.

Umístění stolu je nejdůležitější pro dobré nápady

V klasickém bytě dejte stůl před nebo vedle okna. V případě střešního okna je nejlepší umístit stůl přímo pod okno, a to při nízkém i vyšším sklonu. Vždy ho postavte co nejblíže stěně pod oknem, abyste získali maximum přirozeného světla. Ke spokojenosti vám ale pomůže také několik dalších maličkostí, které vám usnadní práci. Nezapomeňte na:

  • kvalitní stůl a židli,
  • živou rostlinu,
  • stolní lampu,
  • doplňky pro udržení pořádku na stole.

Volba samotného stolu a židle je také klíčová

Stůl a židli musíte volit podle toho, jakou máte práci, výšku apod. Kromě toho jsou dobré také sítě proti hmyzu do střešních oken, které vás ochrání před otravným hmyzem. A myslete také na organizéry na stůl nebo pod něj, malé dekorace a pořádek. Na stole plném nepořádku nebudete moci dobře pracovat, takže organizace je nakonec nejdůležitějším prvkem home office.

 

Zdroj obrázku: gothiclolita / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář