Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Vyplatí se kupovat levné tonery? Vyplatí se kupovat levné tonery?
Určitě jste si již všimli, že mezi tonery existuje skutečně propastný cenový rozdíl. Neoriginální tonery mohou být i několikanásobně levnější než ty originální. Proč... Vyplatí se kupovat levné tonery?

Určitě jste si již všimli, že mezi tonery existuje skutečně propastný cenový rozdíl. Neoriginální tonery mohou být i několikanásobně levnější než ty originální. Proč to tak je a je nutné obávat se o kvalitu levných tonerů? Pořídit levné tonery se vyplácí jen někdy.

Jedním z důvodu velkého cenového rozdílu je bezpochyby to, že originální tonery ve své ceně zahrnují daleko více položek. Cena pokrývá nejen vyšší náklady na výrobu samotných tonerů, ale je nutné do této ceny promítnout třeba i náklady na vývoj tiskáren a nových technologií, které jiné společnosti, zabývající se čistě produkcí tonerů a barev, řešit nemusí. Právě tato položka je poměrně zásadní, protože samotná prodejní cena tiskáren náklady pokrýt nedokáže.

Nízká cena znamená nízkou kvalitu?

Výrobci neoriginálních tonerů nemusí tyto náklady promítat do výsledné ceny svých výrobků, a proto mohou být mnohonásobně levější. Obvykle také nemusí dodržovat tak přísné kvalitativní standardy. To však může vést k tomu, že ne všechny neoriginální tonery jsou skutečně nejlepší volbou pro vaši tiskárnu nebo i pro vaši peněženku. Tonery nízké kvality toho samozřejmě vytisknou o poznání méně, navíc riskujete i poškození tiskárny. Je tedy třeba pečlivě volit mezi jednotlivými výrobci a dát zejména na uživatelské zkušenosti.

Šetřit se vyplácí jen někdy

Není vždy nutné zvolit tonery Canon v originálním provedení, ale výrobce a prodejce těch neoriginálních si dobře prověřte. Především se vyhněte těm, které se vyrábí v Číně za pochybných podmínek a bez valné regulace. V nejhorším případě mohou obsahovat i toxické a nebezpečné látky, které byste si takto zanesli přímo do vaší domácnosti. Naopak evropští výrobci obvykle usilují o obstojnou kvalitu a není třeba se těchto výrobků bát. Zkuste zapátrat na internetu a třeba i vyzkoušejte různé levné tonery, dokud nenajdete nějaké, které vám budou skutečně vyhovovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář