Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Starý nábytek nemusí do sběru. Dejte mu druhý život Starý nábytek nemusí do sběru. Dejte mu druhý život
Našli jste na půdě starou komodu, zajímavé křeslo nebo třeba kredenc po babičce, který je vám líto vyhodit? Není to nutné. S trochou zručnosti a... Starý nábytek nemusí do sběru. Dejte mu druhý život

Našli jste na půdě starou komodu, zajímavé křeslo nebo třeba kredenc po babičce, který je vám líto vyhodit? Není to nutné. S trochou zručnosti a trpělivosti si můžete tyto staré kusy nábytku renovovat a dát jim druhý život. Budete mít originální kousek, a to navíc za zlomek ceny nového nábytku.

Jak začít?

Především si připravte dostatek prostoru, kde můžete pracovat, a nakupte si také vhodné ochranné pomůcky. Pamatujte, že budete pracovat v prašném prostředí. Hodí se tedy ochranná maska, brýle, rukavice a starší oblečení. Starý nábytek zbavte prachu a nečistot a rozhodněte, co dál. Nábytek jako komody, židle, stoly nebo kredenc si bude žádat především nový nátěr a lak, u čalouněných kusů je nutná výměna výplně a nový potah. Pokud chcete zainvestovat do něčeho trvalejšího, kvalitní koženka je v tomto směru jasná volba.

Nátěry zvládnete hravě

Nábytek zbavte starého laku a opravte drobné nedostatky tvrdým výplňovým tmelem na dřevo. Jestliže chcete, aby zůstala viditelná struktura dřeva, můžete nábytek namořit nebo použít olej či včelí vosk. Pokud chcete jen barevný krycí nátěr, je práce jednodušší. Pořiďte si nejlépe vodou ředitelné akrylátové barvy, které jsou stoprocentně zdravotně nezávadné. Určitě bude nutné použít dvě až tři vrstvy a nechat dobře zaschnout.

Nebojte se požádat o pomoc

Možná se v rámci renovace dostanete do fáze, kdy si sami neporadíte. Může jít například o chybějící či poškozené části nábytku. V takovém případě oslovte zkušeného truhláře. I v případě výměny výplně čalouněného nábytku, je vhodné požádat zkušenějšího člověka. Umí pracovat i s moderními materiály jako je třeba viscoelastická pur pěna, která se přizpůsobí tvaru lidského těla. Pokud byste se do takové práce pustili sami, mohli byste zbytečně znehodnotit drahý materiál a výsledek by pravděpodobně nestál za to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář