Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Šití jako novodobý koníček Šití jako novodobý koníček
Šití jako koníček se po desetiletích útlumu opět vrací do módy. Stále více žen touží po tom naučit se šít a moci si tak... Šití jako novodobý koníček

Šití jako koníček se po desetiletích útlumu opět vrací do módy. Stále více žen touží po tom naučit se šít a moci si tak vytvořit své vlastní originální kousky oblečení či doplňky do domácnosti. K tomu, abyste s výsledkem byly spokojené, nepotřebujete jen dobrý nápad a trochu cviku či praxe, ale také kvalitní pomůcky a pomocníky, tedy nejrůznější šicí stroje, nůžky, látky a nitě.

Proč se naučit šít?

Před několika desetiletími bylo poměrně běžné, že ženy uměly šít, a doma tak šily nejrůznější oblečení, zejména pro děti. Dnes většina lidí i oblečení, na kterém je jen malá dírka vyhazuje či si ho nechává opravit někým jiným. Postupně ale přesto roste nová skupina žen švadlenek, pro které je šití nejen praktickou záležitostí, jak ušetřit čas i peníze, ale také koníčkem a relaxací, díky které navíc vytvoří originální oblečení, taštičky či hračky pro sebe i své blízké. Velmi oblíbenou technikou šití je dnes například patchwork, díky kterému můžete vytvořit nejen pokrývky, přehozy či polštáře, ale také zajímavé sukně či šaty. Dnešní doba s sebou přináší tu výhodu, že je k sehnání mnoho rozmanitých materiálů a dekorací, které můžete využít. Pokud se šitím začínáte, je nejlepší zvolit bavlnu metráž jako materiál, na kterém se naučíte základům. S bavlněným plátnem se totiž velmi lehce pracuje a snese i ne úplně profesionální pohyby či stehy.

Vyberte si správnou látku

Když jste si s šitím jistější, můžete z plátna přejít k úpletovým materiálům. Oproti klasickým tkaninám úplet představuje jednotlivá vlákna, která se do sebe proplétají, a výsledná látka tak v porovnání s klasickým plátnem mnohem více pruží. Zároveň ale vyžaduje při šití určité specifické zacházení. Zakoupit úplet metráž je možné v několika různých provedeních, tedy nejen bavlněný, ze kterého se šijí zejména pyžama či tepláky, ale také bambusový, který je vhodný pro osoby s citlivou pokožkou či na výrobu sportovního oblečení, a také viskózový, který svou jemností konkuruje hedvábí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář