Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Ready made společnost vás osvobodí od papírování při zakládání firmy Ready made společnost vás osvobodí od papírování při zakládání firmy
Založení vlastní firmy nebylo nikdy jednodušší. Vzhledem k vysoké poptávce po zakládání obchodních společností, vzniklo na trhu celé odvětví, které se zaměřuje na to, aby... Ready made společnost vás osvobodí od papírování při zakládání firmy

Založení vlastní firmy nebylo nikdy jednodušší. Vzhledem k vysoké poptávce po zakládání obchodních společností, vzniklo na trhu celé odvětví, které se zaměřuje na to, aby pro vás založení firmy bylo co nejkomfortnější. Na trhu tak již řadu let působí firmy, které se přímo specializují na zakládání společností. Ty jsou zakládány za účelem prodeje klientům, kterým můžete být třeba vy.

Proč si pořídit ready made společnost?

A ptáte se, proč si vlastně takovou společnost koupit? Říká se jim ready made společnosti a jsou kompletně připraveny k tomu, abyste do nich mohli naskočit a okamžitě podnikat. To je rozhodně pádný důvod sám o sobě. Koupit ready made společnosti je možno od řady firem, vás by měl zajímat zejména poplatek za zprostředkování těchto služeb. V tom máte zpravidla zahrnuto vše, co je potřeba vyřídit pro váš vstup do takové předpřipravené společnosti. Obvykle to je:

  • Změna názvu
  • Změna sídla
  • Změna jednatele, zapsání společníků
  • Doplnění či vymazání předmětů podnikání

Všechny tyto změny je samozřejmě potřeba zapsat do obchodního rejstříku. Společnost sice v něm již zapsána je, ale je nutno ji těmito úpravami uzpůsobit tak, aby odpovídala vašim představám a aby byla také fakticky vaše. Poplatek také zahrnuje dokumenty, které je potřeba vypracovat k prodeji společnosti, zastoupení u notáře, promítnutí změn na živnostenském úřadě a na finančním úřadě.

Co dalšího bude třeba?

Když zmiňujeme finanční úřad, tak je to také třeba vyřízení registrace k DPH, pokud ji vyžadujete. Nicméně ta často bývá zpoplatněna samostatně. Je možné také koupit společnost, která již má registraci vyřízenou.

DPH je na vás, ale každá firma musí mít sídlo. Abyste ušetřili na nákladech, můžete zvolit virtuální kancelář s adresou v Bratislavě nebo kdekoliv jinde. Virtuální sídlo vám v začátcích nabídne lukrativní adresu a nemusíte tak řešit drahý pronájem vlastní budovy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář