Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Objevte prastarou historii Slovenska i vrcholy hor Objevte prastarou historii Slovenska i vrcholy hor
Slovensko je hned vedle nás. A přesto mnoho lidí ani nenapadne, že by tam mohli strávit jedinečnou dovolenou. Celá rodina si ji přitom může... Objevte prastarou historii Slovenska i vrcholy hor

Slovensko je hned vedle nás. A přesto mnoho lidí ani nenapadne, že by tam mohli strávit jedinečnou dovolenou. Celá rodina si ji přitom může užít v zimě i v létě. Slováci jsou sice naši bratři, ale nemají stejnou historii jako my. Navíc se v některých koutech zachovala mnohem více než u nás. Jestli se chcete ponořit do minulosti, měli byste vyrazit k našim sousedům na návštěvu.

Jediná destinace pro milovníky lyžování

Tatranská Lomnica je středisko zimních sportů, kde najdete mnoho sjezdovek pro začátečníky i pokročilé. Od jedinečné historie Slovenska se přitom nachází jen asi hodinu cesty autem. Právě zde ale najdete krásné ubytování. Jaké nabízí Tatranská Lomnica ubytování? Užít si můžete prostorné apartmány, do kterých se budete s radostí vracet po dlouhém dni. A také vynikající jídlo.

Kromě toho na vás zde ale čeká také mnoho aktivit pro malé i velké. Obdivovat zde můžete místní přírodu v botanické zahradě s expozicí rostlin a dřevin. Tatry jsou domovem mnoha rostlin i zvířat a mnoho z nich zajisté uvidíte také při sjíždění sjezdovek. Na ty se dostanete pomocí moderní lanovky, ze které budete mít nádherný výhled do okolí. Kromě toho můžete navštívit:

  • Skalnaté pleso,
  • kavárna Dědo na Lomnickém štítě,
  • vodopády Studeného potoka,
  • Zamkovského chata.

Poznejte jedinečnou historii a úžasné budovy

Nasedněte do auta a projeďte se do hodinu vzdálené vesničky. Navštivte Vlkolínec a objevíte slovenský poklad, který je na seznamu UNESCO. Jde sice jen o malou vesnici, ale místní architektura je zkrátka jedinečná. Lidé zde stále žijí v původních dřevěných domcích, chodí pro vodu ke studně a chovají ovce. Vesnička je velmi malebná a oplývá jedinečnou atmosférou.

První písemná zmínka o této vesnici pochází z roku 1376. Od roku 1993 je zapsána na seznamu UNESCO. Do vesnice se platí vstupné ve výši 3 euro za dospělého a 1,5 eura za děti, studenty a seniory. Fotit můžete zdarma a platit lze jen v hotovosti. S tím byste měli počítat. Můžete si ale projít celou vesnici a podívat se na tradiční architekturu i styl života.

 

Zdroj obrázku: elena moiseeva / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář