Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Noční vidění do lesa pro lovce i milovníky přírody Noční vidění do lesa pro lovce i milovníky přírody
Nezáleží na tom, jestli rádi lovíte zvěř pro maso nebo zábavu. Anebo jen chcete pozorovat zvířata v noci v jejich přirozeném prostředí. V každém... Noční vidění do lesa pro lovce i milovníky přírody

Nezáleží na tom, jestli rádi lovíte zvěř pro maso nebo zábavu. Anebo jen chcete pozorovat zvířata v noci v jejich přirozeném prostředí. V každém případě na to budete potřebovat speciální vybavení, které vám pomůže vidět i v naprosté tmě. Dobrou zprávou je, že ho můžete uchytit na zbraň, dalekohled i mobilní telefon a můžete dokonce i pořizovat záznam.

Prozkoumejte les i v naprosté tmě

Zařízení na noční vidění pracuje s infračerveným světlem, takže nepotřebuje žádné přirozené světlo, od kterého by se paprsek odrážel. Pro člověka je světlo neviditelné, ale uvidíte díky němu i v případě, kdy si běžně nevidíte ani na špičku nosu. Termokamera zaznamená tělesné teplo lidí i zvířat. Díky tomu ji používají nejen lovci, ale také policie nebo armáda.

Typy termovize podle toho, co potřebujete

Na trhu najdete mnoho modelů a každý z nich je určen pro trochu jiné účely. Pro pozorování nočních zvířat se vám bude nejvíce hodit binokulární model, který vypadá jako klasický dalekohled. Pro lov zvěře bude důležité, abyste mohli model upevnit na zbraň. Zařízení na noční vidění můžeme rozdělit na:

  • zaměřovací,
  • binokulární,
  • monokulární,
  • univerzální.

Při výběru není důležitá jen cena

Nákup není složitý. Musíte ale myslet na pár základních faktorů. Termovize Pard patří mezi nejkvalitnější a finančně nejdostupnější varianty, které si můžete pořídit. Při výběru se soustřeďte na jednoduché používání, dostatečně velkou obrazovku, kvalitu obrazu nebo možnosti ukládání zaznamenaných souborů. Ty si můžete jednoduše přetáhnout do počítače a prohlédnout si je později.

 

Zajímat by vás měla také životnost baterie, aby přístroj vydržel nabitý dostatečně dlouho. Kvalita je v tomto případě stejně důležitá jako u jiných produktů. Nejdůležitější je, aby neměl přístroj příliš mnoho tlačítek, dočkali jste se kvalitního obrazu a měření teploty objektů bylo dost citlivé. Závisí ale pochopitelně na tom, pro jaké účely chcete zařízení použít.

 

Zdroj obrázku: Maximillian cabinet / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář