Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Nepodceňujte zabezpečení vašeho vozidla proti krádeži Nepodceňujte zabezpečení vašeho vozidla proti krádeži
V současné době běžně výrobci vozidel nabízejí zabezpečovací systémy, které sami montují do automobilů. Na trhu však existují sofistikovanější řešení, které vám pomohou ke klidnějšímu... Nepodceňujte zabezpečení vašeho vozidla proti krádeži

V současné době běžně výrobci vozidel nabízejí zabezpečovací systémy, které sami montují do automobilů. Na trhu však existují sofistikovanější řešení, které vám pomohou ke klidnějšímu spánku, ale nejen to. Systém od výrobce vozu je zlodějům většinou dobře známý, což není optimální stav. Cílem je totiž vždy znesnadnit a prodloužit dobu krádeže.

Systémy vnitřního komfortu

Není to ale pouze o zabezpečení. Systémy do automobilů dnes kombinují alarmy s dalšími vymoženostmi, jako je třeba možnost nastartovat vaše auto na dálku. A proč je vlastně výhodný dálkový start? Jednoduše proto, že vám umožní třeba nastavit si vnitřní teplotu v autě a například v zimě si jej před svým příchodem rozmrazit. To oceníte nejen ráno před domem, ale také při odchodu z práce. Samozřejmě v létě je možno si zase nechat interiér auta dopředu vychladit. Dálkově lze vozidlo nastartovat dvěma způsoby:

  • Speciálním dvoucestným klíčem
  • Aplikací z vašeho smartphonu

Právě díky tomu je možno vůz nastartovat odkudkoliv. Nezáleží, jak daleko se od něj nacházíte. Tento komfort již některá novější vozidla sice nabízejí automaticky, ale zdaleka ne všechna ve všech stupních výbavy.

Zabezpečení až na prvním místě

Komfort je výborná věc, ale v úvodu jsme však hovořili o zabezpečení a zejména to je úlohou podobných doplňkových systémů, které vám zlepší používání vozu. Systémy jako je Pandora alarm do auta mají zabudovány bezpečnostní prvky monitorující vaše vozidlo. Aktivně tak zabraňují jeho odcizení. Systém je připraven i na použití rušičky GSM signálu, krádeže klíče nebo odtahu vozidla.

Systém pozná nejen zda vozidlo jede, ale také to, když je s ním nějakým způsobem manipulováno, a to díky zabudovanému čidlu pohybu. Samozřejmostí je dnes už také moderní šifrování bezpečnostních prvků a GPS lokalizace. Určitě se tak dobré výhody doplňkových zabezpečovacích systémů zvážit v kombinaci s vyhodnocením rizika, kde běžně parkujete a zda se vám tedy takový systém vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář