Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Nejčastější chyby při zařizování dětského pokoje pro miminko Nejčastější chyby při zařizování dětského pokoje pro miminko
Mnoho rodičů, kteří očekávají první dítě, netuší, jak by měl vypadat dětský pokoj. Je to zcela přirozené a normální. Ve skutečnosti stačí, když se... Nejčastější chyby při zařizování dětského pokoje pro miminko

Mnoho rodičů, kteří očekávají první dítě, netuší, jak by měl vypadat dětský pokoj. Je to zcela přirozené a normální. Ve skutečnosti stačí, když se budete držet pár zlatých pravidel, díky kterým neuděláte příliš mnoho chyb. To je koneckonců cílem každého rodičovství. Některé jsou zcela evidentní, ale mnoho lidí na ně stále zapomíná. Co byste neměli dělat?

Bezpečnost na prvním místě!

Do dětského pokoje budete zaručeně kupovat postýlku, šatní skříň a trochu později i dětský stolek a židle. Veškerý nábytek vyžaduje správné složení, aby se nestala žádná nehoda. Kování BLUM se skvěle hodí na každý typ nábytku a udrží spolehlivě dveře u skříně i jiný nábytek. Zkontrolujte také všechny hrany nábytku. Musí být zaoblené, aby si o ně dítě v případu pádu tolik neublížilo.

 

Myslet ale musíte také na řadu dalších věcí. Až budete skládat komodu nebo skříň a používat kování HETTICH nebo jiné, musíte vždy šrouby zapustit do nábytku. Jestli budou koukat ven, dítě by si o ně mohlo ublížit nebo je dokonce spolknout. Dále budete jistě pořizovat přebalovací pult. Na trhu najdete mnoho provedení a velikostí. Myslete hlavně na následující:

  • pořiďte protiskluzové podložky pod přebalovací podložku,
  • mantinely pro případ, že se dítě najednou otočí,
  • jemné světlo pro noční přebalování.

Kam dát postel?

Většinou je miminko prvních několik měsíců s rodiči v posteli nebo v menší postýlce blízko manželské postele. Potom ale dítě přesunete do jeho vlastní postele. Ta musí být správně umístěná v prostoru, aby se mu dobře spalo. Zlaté pravidlo zní: nikdy ji nedávejte pod okno. Na dítě bude táhnout, i když bude okno zavřené a nebude tam mít klid.

S barvami to nepřehánějte

Víme, že chcete mít dětský pokoj pro miminko nejkrásnější. Mnoho rodičů proto zvolí hned několik barev, které jsou v místnosti stěžejní. Bohužel tím děláte velkou chybu. Mnoho pestrých barev bude miminko rušit a bude potom neklidné. Neutrální a jemné barvy budou mnohem lepší volbou. Můžete klidně přidat pár výraznějších prvků, ale s barvami postupujte hodně opatrně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář