Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Moderní šnekové převodovky s širokou variabilitou průmyslového využití Moderní šnekové převodovky s širokou variabilitou průmyslového využití
Převodovky s typovým označením TS 031 444 pracující v obou směrech otáčení výstupní hřídele, jsou určeny k pohonu nízkootáčkových strojů a zařízení v mnoha... Moderní šnekové převodovky s širokou variabilitou průmyslového využití

Převodovky s typovým označením TS 031 444 pracující v obou směrech otáčení výstupní hřídele, jsou určeny k pohonu nízkootáčkových strojů a zařízení v mnoha průmyslových oborech. Uplatnění najdou ve stavebnictví, chemickém průmyslu, zemědělství, dopravní technice nebo strojírenství k pohonu strojních zařízení apod.

Stavebnicový systém ušitý na míru individuálním potřebám

Díky konstrukčně efektivnímu a uživatelsky přívětivému stavebnicovému systému s běžnou dostupností náhradních dílů, je tato nabídka šnekových převodovek ideální volbou pro široké spektrum nasazení. Jelikož byl při konstrukci šnekových převodovek kladen důraz na co nejvyšší užitkové vlastnosti, vyznačují se technicky účelným rozsahem:

  • převodových čísel
  • vstupních otáček
  • možností uchycení
  • pracovních režimů

Stavebnicový systém také poskytuje možnost zvolit si variantu bez nebo s použitím elekromotoru. Standardně se používá třífázový asynchronní motor s kotvou nakrátko řady 4AP (resp. s brzdou 4APB) s krytím IP-54 podle IEC 34-5, pro napětí 380 V, 50 Hz. Vysoká míra individualizace dle požadavků odběratele, však umožňuje dodat také elektromotory pro další napětí a kmitočty. Potřebujete-li regulovat výstupní otáčky, lze k převodovkám (typ E, C) dodat frekvenční měniče.

Šnekové převodovky RI – RMI

Všechny tyto převodovky jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů a byly vyvíjeny s důrazem na moderní design a zabezpečení běžné provozní bezpečnosti a vysoké spolehlivosti. Moderní šnekové převodovky se vyrábějí z hliníkové slitiny SGALSi91 UNI, pro tělesa převodovek s vyšším výkonem je pak využito materiálu G20 UNI 5007. V případě typu RI jde o variantu bez motoru, typ RMI je pak varianta s motorem.

Uvedené převodovky se dodávají s možností upnutí na patku (např. RI S, RI I, RI D), na příruby (např. RI FL, RMI FL, RI P, RMI P, RMI PP), pro velký rozsah výkonu a otáček. V neposlední řadě je zde možnost zvýšit převodový poměr spojením dvou šnekových převodovek dohromady (typ CRI), nebo použitím převodovky s čelní předlohou (typ CR). Převodovky lze dodat pro různé montážní polohy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář