Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Kvalitním spánkem k vitalitě a zdraví. A jak spíte vy? Kvalitním spánkem k vitalitě a zdraví. A jak spíte vy?
Existuje něco důležitějšího než kvalitní spánek? V dnešní uspěchané době, kde se neustále za něčím ženeme, dostává spánek často na frak. A tím bohužel také... Kvalitním spánkem k vitalitě a zdraví. A jak spíte vy?

Existuje něco důležitějšího než kvalitní spánek? V dnešní uspěchané době, kde se neustále za něčím ženeme, dostává spánek často na frak. A tím bohužel také hlavně naše zdraví. Času máme málo na sebe i své koníčky a práce až nad hlavu. Občas je ale potřeba se zastavit a užít si života. A hlavně je ale potřeba se umět dobře a kvalitně vyspat. Kvalitní spánek je to, co si můžeme dopřát každý den, pokud ovšem máme kvalitní matraci.

Na kvalitě spánku záleží

Ačkoliv si to možná neuvědomujeme, tak spánkem trávíme velkou část našeho života. Ideálně bychom spánkem měli trávit 8 hodin denně, ale někdy je to třeba jen 5 až 6 hodin, dle našeho pracovního vytížení. V obou případech je to ale dost na to, abychom se zajímali, na čem ležíme. Při výběru je potřeba se zaměřit na:

  • Tvrdost matrace
  • Materiál výplně i potahu

Tvrdost se rozlišuje v několika stupních a každému vyhovuje něco jiného. Někdo má rád tvrdší, někdo měkčí, hodně to záleží od způsobu spánku. Pokud si prohlédnete matrace AKCE, tak si můžete vybrat zlevněné zboží z obou kategorií. Cenové nabídky je dobré porovnávat, protože pak určitě ušetříte. Často se dočtete, že tvrdá matrace je lepší, není to ale tak docela pravda. Platí to, pokud často spíte na břiše nebo na zádech. Pokud ale spíte častěji na boku, je lepší mít matraci o něco měkčí nebo rovnou zónovou matraci, která umí přizpůsobit oporu těla pro každou jeho část zvlášť.

Také materiál hraje svou roli

Není to jen o tvrdosti, ale důležitý je rovněž materiál výplně. Matrace existují v mnoha rozměrech, pro jednu osobu i ty velké pro manželskou postel. V nabídkách najdete matrace velikosti 90×190, ale také řadu dalších rozměrů. Můžete vybírat různé výplně, od klasické pěny přes viskoelastickou, která se přizpůsobí vašemu tělu, až po gelové. Gelové matrace mají schopnost uvolnit při spánku vaše svalstvo díky gelovým segmentům působícím na akupresurní body.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář