Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Kročejová izolace je často opomíjená. Neprávem Kročejová izolace je často opomíjená. Neprávem
Všichni jsme již někdy slyšeli o izolaci tepelné nebo o odhlučnění stěn. Málokdo si však vzpomene na izolaci kročejovou. Ta se týká podlahy, po... Kročejová izolace je často opomíjená. Neprávem

Všichni jsme již někdy slyšeli o izolaci tepelné nebo o odhlučnění stěn. Málokdo si však vzpomene na izolaci kročejovou. Ta se týká podlahy, po které denně chodíme. Každý náš krok se přenáší do podlahy, a hlavně obyvatelé o patro níže z toho pak mohou mít těžkou hlavu. Toto řešení je vhodné jak pro domy, tak pro byty. V prvním případě zpříjemníme život členům rodiny o patro níže, v druhém pak sousedům pod námi.

Pro náš vlastní komfort

Je to také ale o našem vlastním komfortu v právě obývaném patře. Pokud totiž víme, že umíme být hlučnější, občas trochu zesílíme zvuk na televizi nebo si uděláme z podlahy improvizovaný taneční parket, tak nemusíme mít pořád ten nepříjemný pocit, že je třeba se držet hodně zkrátka. Řešením je kročejová izolace a budeme mít klid i na mysli. Tento typ izolace je specifický v tom, že pohlcuje zejména nízké frekvence. To je právě dusot, bouchání nebo dunivý zvuk naší hudební aparatury. Pokud je ve stropě třeba pouze izolace tepelná, má problém toto pohltit.

Charakteristika kročejové izolace

Kročejová izolace je specifická tím, že její účinnost není závislá na tloušťce, ale spíše třeba na dynamické tuhosti. Ideální tloušťka je 5 – 10 milimetrů, více je zcela zbytečné. Třeba osvědčené desky Wolf nabízejí velmi účinnou kročejovou izolaci. Taková izolace má následující klíčové vlastnosti:

  • Vysoká vzduchová neprůzvučnost
  • Výrazné snížení kročejového hluku
  • Je z ekologických materiálů

Je třeba podotknout, že pokud nejsme tím hlučným obyvatelem my, ale potřebujeme především utlumit souseda o patro níže, tak je ideálním řešením klasická zvuková izolace na stropě souseda. To však často nebývá realizovatelné, zejména tedy v bytě, kde se se sousedem jednoduše prostě třeba nedomluvíte. Pak vám nezbyde než položit izolaci do své podlahy, ale ta není natolik účinná, protože se část hluku přenáší také stěnami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář