Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

K čemu je vhodná matrace z paměťové pěny? K čemu je vhodná matrace z paměťové pěny?
Na matrace z paměťové pěny jste už určitě někde narazili. Jsou měkké, pohodlné, dobře se na nich spí. Když je zmáčknete, vytvarují se podle... K čemu je vhodná matrace z paměťové pěny?

Na matrace z paměťové pěny jste už určitě někde narazili. Jsou měkké, pohodlné, dobře se na nich spí. Když je zmáčknete, vytvarují se podle tlaku a pak se pomalu zpátky narovnají. Možná jste se s tímto materiálem setkali pod rozšířeným názvem líná pěna, který trochu více napovídá o jejich vlastnostech. Také se jí občas říká pěna termoaktivní, protože se vlivem vaší tělesné teploty přizpůsobí tvaru těla. V čem je paměťová pěna tak skvělá?

matrace

Oboustranná Matrace Sweet Sleep umožňuje střídat stranu z paměťové pěny, nebo stranu s tvrdší flexifoam pěnou.

 

Paměťová nebo také líná pěna je syntetický materiál používaný pro výrobu matrací a polštářů, a to právě díky svým vlastnostem. Má vynikající ergonomické a ortopedické vlastnosti, takže se přizpůsobí tvaru těla, poskytne žádoucí oporu a rovnoměrně rozloží vaši váhu tak, že na žádnou část těla není kladen neúměrný tlak.

Matrace, která kopíruje vaše tělo

Právě to dělá z matrace z líné pěny vynikající matraci pro osoby, které mají problém se zády nebo sklon k proleženinám. Zamilujete si ji také, pokud rádi spíte na boku, protože kopíruje polohu těla. Matrace ze studené pěny se vyznačují vysokou prodyšností, což z nich dělá vhodné matrace pro osoby se sklonem k alergiím, protože díky svému složení množství potenciálních alergenů omezují.

Kvůli své tvárnosti tvoří paměťová pěna pouze horní vrstvu matrace. Jádro pěnové matrace je vyrobeno z pěn o odlišné tuhosti, které umožňují optimální podporu těla. Od jádra se také odvíjí životnost matrace. Matrace ze studené pěny také – kromě dobré opory a prodyšnosti – zabraňují přílišnému pocení a poskytují dobrou termoregulaci.

Důležitý je také vhodný rošt

Aby matrace z líné pěny dostála svému plnému potenciálu, zkombinujte ji s vhodným postelovým roštem. Ten napomůže rovnoměrnému rozložení váhy a přispěje ke zdravému spánku. Zlepší také prodyšnost matrace a její odvětrávání. Mějte však na paměti, že každá matrace má svou životnost. Ta se sice liší model od modelu, obecně se pak pohybuje okolo 10 let.

Správná péče dokáže životnost prodloužit, ne však nekonečně. Překročení životnosti se sice nemusí na první pohled zdát jako problém, matrace se však proleží, což má negativní vliv na zdraví. Matrace je příliš měkká nebo na některých místech tenčí a jejím používáním zbytečně utrpí nejen vaše záda, ale rovněž ramena a boky.

rošt

Kvalitní rošt je neméně důležitý. Polohovací rošt Saturn

Nepodceňte také tvrdost matrace

Z postele byste v žádném případě neměli vstávat rozlámaní. Tomu napomůže odpovídající tvrdost, nebo naopak měkkost. Jakou tvrdost matrace z paměťové pěny zvolíte, záleží na vás, vaší váze a spánkových preferencích. Obecně platí pravidlo, že těžší spáč si může dovolit tvrdší matraci. Na té se vám bude skvěle spát také tehdy, pokud rádi spíte na zádech.

Tvrdší matrace zajistí dostatečnou oporu a rovnoměrné rozložení váhy. Naopak měkčí matrace se hodí pro spáče v poloze na boku. Vyšší vrstva líné pěny umožní pohodlný spánek a paměťová pěna se přizpůsobí pozici těla.

Matrace z paměťové pěny si zamilujete

Kvalitní matrace z paměťové pěny se přizpůsobí vašemu tělu, poskytnou mu optimální oporu a zajistí vám kvalitní a příjemný každodenní spánek. Pomáhá s cirkulací vzduchu, takže se v noci zbytečně nezpotíte, a je cenově dostupná. Co si přát víc? Možná už jen polštář ze stejného materiálu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář