Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

K čemu je certifikace ISO? Vyplatí se téměř každé firmě K čemu je certifikace ISO? Vyplatí se téměř každé firmě
Možná jste už zaslechli něco málo o certifikátech ISO. Tušíte, o co se jedná a jak to firmě může pomoci v podnikání? Norem je vícero,... K čemu je certifikace ISO? Vyplatí se téměř každé firmě

Možná jste už zaslechli něco málo o certifikátech ISO. Tušíte, o co se jedná a jak to firmě může pomoci v podnikání? Norem je vícero, asi nejznámější je norma ISO 9001, která určuje systém managementu kvality v oblasti řízení podniku a procesů. Zkráceně řečeno, tato norma upravuje požadavky na smluvní vztahy mezi zákazníkem a dodavatelem tak, aby bylo možné dosáhnout maximální spokojenosti.  Možné je získat také certifikát ISO 14001, který stanovuje požadavky pro environmentální a udržitelná management. Především se tedy zaměřuje na aktivity v oblasti zlepšování a ochrany životního prostředí. Vyplatí se tyto certifikáty získat?

Přechod na ISO nemusí být složitý

Pokud má vaše firma nějak nastavené postupy a procesy, pak není tak složité zahrnout do nich i novou dokumentaci a některé standardy poupravit nebo přepracovat. Ve finále také nemusí být změna pro zaměstnance ani pro zaměstnavatele nijak nákladná ani příliš komplikovaná. Procesy jsou navíc otestovány v mnoha firmách o různých velikostech a je osvědčené, že skutečně fungují a pomohou zlepšit fungování vaší společnosti.

Co získáte?

Asi hlavní výhodou je prestiž. Tu získáte nejen v očích své konkurence, ale především zákazníků. Zejména při navazování nových obchodních kontaktů může být norma velmi dobrou vizitkou, která je všeobecně známá a svědčí skutečně o kvalitní společnosti. ISO je mezinárodně uznávaný standard a všichni, kdo se ve světě byznysu pohybují, tuto zkratku dobře znají a vždy dají přednost partnerovi, který se touto certifikací může prokázat. Velkou výhodou může být také šance účastnit se výběrového řízení na velkých zakázkách nebo v projektech pro státní správu, kde se podobná certifikace obvykle vyžaduje jako důkaz dobré pracovní morálky, souladu s veškerou legislativou a transparentními procesy. Vyplatí se proto do certifikace investovat, jistě nebudete zklamaní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář