Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jakou krytinu na střechu zvolit? Jakou krytinu na střechu zvolit?
Výběr střešní krytiny v dnešní době není až tak jednoduchá záležitost jak se může zdát. Hodně taky záleží na tom, zda stavíte dům nový... Jakou krytinu na střechu zvolit?

Výběr střešní krytiny v dnešní době není až tak jednoduchá záležitost jak se může zdát. Hodně taky záleží na tom, zda stavíte dům nový nebo jen rekonstruujete. V případě, že zrovna vybíráte střešní krytinu pro svou novostavbu, musíte brát ohled hned na několik faktorů – rozpočet, sklon střechy, síla krovu. Všechny tyto faktory při výběru střechy hrají velkou roli. Pokud je Váš krov silný a rozpočet vysoký, můžete vsadit na osvědčenou kvalitu v podobě pálené střešní tašky. Jestli bydlíte v oblasti, která je často sužována dešti a mrazy, Vaší volbou bude taška betonová. Pokud však nemáte silný krov nebo vysoký rozpočet, je zde mnoho alternativ, které na první pohled vypadají jako pálené střešní tašky, ale jsou z mnohem lehčích a levnějších materiálů. V případě rekonstrukce  je lepší předtím, než si zvolíte, která střešní krytina je ta pravá, přivolat na místo i statika, který Vám na danou rekonstrukci řekne svůj názor a pomůže Vám s případným výběrem.

Pálená střešní taška

Pálené střešní tašky jsou v dnešní době nejvyužívanějším střešním krytím, jelikož jsou dostupné v mnoha tvarech a barvách. Každá rodina si v dnešní době staví novostavbu a u těch jsou využívány právě pálené střešní tašky. Je to zejména díky jejich životnosti, široké škále využití (doporučuje se pro střechy se sklonem od 22° do 40°, kdežto naopak betonové střešní tašky se využívají pouze okolo těch 22°. Jedinou nevýhodou pálené střešní tašky je mírně vyšší cena oproti betonové střešní tašce a rovněž fakt, že jich na metr čtvereční využijete více než tašek betonových.

Betonová střešní taška

Betonová střešní taška je praktičtější než ta pálená. Nízká savost, dlouhá životnost, vysoká únosnost  a mrazuvzdornost jsou hlavní výhody betonové střešní tašky. Cena za betonovou střešní tašku se pohybuje zhruba 2 koruny pod taškou pálenou, ale co se pohlednosti týče, pálená taška jednoznačně dominuje.

Napodobeniny pálených a betonových střešních tašek

V dnešní době na trhu najdeme desítky střešních tašek, které na pohled vypadají jako tašky pálené či betonové, ale jsou vyrobeny například z plastu nebo plechu, využívá se rovněž eternit, asfalt nebo šindel. Tyto tašky jsou jednoznačně lehčí a proto se často tyto „atrapy“ využívají u rekonstrukcí a střech se slabším krovem. Jejich cena je rovněž nižší oproti tradičním střešním taškám a tak se z nich stává velmi vhodná alternativa při nižším rozpočtu na Vaší střechu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář