Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak vybrat vhodnou vanu do vaší koupelny? Jak vybrat vhodnou vanu do vaší koupelny?
Kvalitní vana vydrží ve vaší koupelně celý život. Tedy pokud ji nebudete chtít vyměnit za vanu větší nebo vanu jiného tvaru. Výměnu vany vůbec... Jak vybrat vhodnou vanu do vaší koupelny?

Kvalitní vana vydrží ve vaší koupelně celý život. Tedy pokud ji nebudete chtít vyměnit za vanu větší nebo vanu jiného tvaru. Výměnu vany vůbec nemusíte řešit, pokud si napoprvé dobře vyberete. Zohlednit musíte hned několik faktorů. Přitom se můžete nechat hýčkat širokým výběrem, kvalitou a designem. Koupelnové vybavení šlo hodně dopředu, proto nezůstávejte pozadu.

Výběr vany podle vaší koupelny

Co si budeme povídat, konečný vzhled vany do vaší koupelny určuje především vaše koupelna. Hlavně její velikost a prostorové uspořádání. Ne pro každého je vana všedním vybavením koupelny. Mnoho lidí si vanu kvůli nedostatku místa zkrátka musí rozmyslet. Vana představuje zastavení prostoru, který vám dříve nebo později v koupelně může chybět. Ovšem nic nemusí být ztraceno. Pokud to alespoň trošku jde, můžete zvolit klasické obdelníkové a nevšední asymetrické vany, které budou pracovat s každým kouskem vaší koupelny.

Ovšem na druhou stranu pokud máte dostatečně prostornou koupelnu, je škoda ji nevyužít pro nádherné samostatně stojící vany. Ty jsou snem snad každé ženy. Ve vaší koupelně se jen tak neokoukají.

Velká koupelna si může dovolit také dostatečně prostorné vany rohové a velmi oblíbené vany pro dva.

vana

Výběr vany do koupelny podle materiálu

Stěžejním faktorem pro výběr vany do vaší koupelny je materiál, z kterého je vana vyrobena. Ten předurčuje její funkčnost a odolnost. V dnešní době jsou materiály o dost daleko, než tomu bylo v minulosti, proto se nespokojte s málem. Chtějte to nejlepší.

Například vany značky RIHO a RAVAK vám mohou nabídnout litý akrylát. Ten se vyznačuje vysokou životností a odolností. Jedná se o velmi kvalitní neporézní materiál, který zamezuje usazování špíny a nečistot. Snadno se čistí a vypadá stále jako nový. Litý akrylát má také velmi dobré izolační vlastnosti, díky kterým zůstane vaše koupel dlouho teplá. Litý akrylát přejímá teplo z vody, a proto je celá vana v okamžiku příjemně nahřátá.

To další výrobce van – KALDEWEI používá pro své vany smaltovanou ocel nejčastěji v šířce 3,5 mm. Smaltovanou ocel si společnost sama vyrábí, tudíž ručí za její kvalitu až 30-ti letou zárukou. Smaltovaná ocel je odolná vůči úderům a oděrům. Vanám KALDEWEI nechybí protiskluzová povrchová úprava. Užít si můžete i speciální úpravu povrchu, díky které voda po vaně nestéká, nýbrž se po kapkách kutálí.

vana

Výběr vany podle dalších parametrů

Vanu si můžete vybírat i podle jiných faktorů. K nim patří především vzhled vany (nabízí se skvostné designové kousky), její velikost (vany pro dva) a další funkce. Chcete se například nechat hýčkat o něco více, než je obvyklé? Pořiďte si domů vířivé vany. Luxus představuje i vana pro dva, ve které se nemusíte mačkat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář