Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak vybrat domácí trezor Jak vybrat domácí trezor
V dnešní době si nikdo nemůže být jistý, že je jeho majetek dostatečně chráněn. Neexistuje ale žádný důvod, proč by měl člověk zlodějům jejich činnost... Jak vybrat domácí trezor

V dnešní době si nikdo nemůže být jistý, že je jeho majetek dostatečně chráněn. Neexistuje ale žádný důvod, proč by měl člověk zlodějům jejich činnost ulehčovat. Proto by v žádné domácnosti rozhodně neměl chybět kvalitní trezor pro uschování cenností.

Domácí trezory je možné využít k úschově cenností i originálních dokumentů

Domácí trezory jsou ideální nejen k úschově finanční hotovosti, platebních karet či pasů, ale své místo v nich mají i různé dokumenty, jež lze v případě jejich ztráty získat zpět jen velmi obtížně. Typickým příkladem mohou být rodné listy nebo maturitní vysvědčení.

Typy trezorů

Výběr velikosti trezoru není nijak komplikovaný. Stačí si jen vyskládat na hromádku všechny věci, jež chce do něho člověk skrýt, a hned má představu, jaké rozměry budou zhruba potřeba. S ohledem na typ trezoru se značné popularitě stále drží trezory do zdi, jejichž předností je, že se obezdívají asi 10 cm po obvodu, takže jsou v podstatě nepřenositelné. Bytové trezory se zabudovávají do nábytku, podlahové potom do podlahy. U těch druhých je nutné uvědomit si, že při jejich otevírání je nutné pokaždé zvednout nejen těžké víko, ale rovněž i podlahovou krytinu. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. V případě požáru se proto bezesporu vyplatí ohnivzdorné trezory.

Velikost domácnosti by měla být v souladu s druhem trezoru

Výběr trezoru by měl být přizpůsoben i typu domácnosti, v níž se člověk nachází. Zatímco v rodinném domě není zazdění trezoru do zdi nejmenším problémem, stěží bude člověk něco podobného realizovat v paneláku. Zde naopak najde své uplatnění mobilní trezor, který je možné šroubovat k podlaze nebo ke zdi. Jeho výhody jistě ocení především lidé, kteří se třeba kvůli své práci často stěhují.

S trezory se lze dnes běžně setkat prakticky v každé domácnosti, rozhodně se nejedná jen o nejbohatší vrstvy společnosti. Každý přece vlastní nějaké věci, na nichž mu záleží, a chce je co nejlépe chránit!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář