Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak správně vybrat dlažbu na terasu Jak správně vybrat dlažbu na terasu
Při výběru dlažby na terasu je nutno dbát hned několika faktorů. Mrazuvzdornost, otěruvzdornost nebo třeba protiskluzovost. Každá dlažba by měla být bezpečná pro pohyb... Jak správně vybrat dlažbu na terasu

Při výběru dlažby na terasu je nutno dbát hned několika faktorů. Mrazuvzdornost, otěruvzdornost nebo třeba protiskluzovost.

Každá dlažba by měla být bezpečná pro pohyb jako takový, ale zároveň musí přežít všechny roční období, nepopraskat nebo se neposunout, jelikož se vlivem tepla či naopak zimy dlažba roztahuje nebo naopak zmenšuje.

Protiskluzové dlažby mají hned pět kategorií protiskluznosti od R9 do R13, přičemž R13 znamená nejvyšší stupeň protiskluzovosti.

Proč používat 2 cm dlažby na terasu oproti 1 cm?

Keramická dlažba na terasu o tloušťce 2 cm je poměrně novinkou ve stavebnictví, ale přináší se sebou hned několik výhod. Je pevnější, odolnější jak vůči nepřízni počasí, tak vůči extrémním vedrům, jejich mrazuvzdornost sahá až k -50 stupňům Celsia. Rovněž je její pokládka jednodušší, jelikož nepraskají a dají se pokládat prakticky kdekoliv a to bez lepení.

Jak tedy správně vybrat dažbu na terasu?

V dnešní době jsou nejčastěji využívány velkoformátové keramické dlaždice. Pro její pokládku nepotřebujete profesionály, pokládka probíhá rychle a nepraskají tak často, jako dlaždice menší. Mezi nejoblíbenější varianty keramických dlaždic, zejména díky různým moderním variacím, patří dlažby ve stylu terakoty.

Alternativy keramických dlaždic

  • Zámková dlažba – zámková dlažba je jednoznačně nejjednodušší k pokládce jako takové. Pokládá se na sucho, není pod ní třeba žádný podklad a její odolnost vůči mrazům a počasí předčí všechny ostatní dlažby. Patří rovněž mezi nejlevnější, proto je často upřednostňována jako levnější alternative keramických dlaždic.
  • Velkoformátová betonová dlažba – tento typ dlažby je využíván zejména v otevřených prostorech a nehodí se zrovna na terasu jako takovou. Pokládka betonové dlažby o podobných rozměrech je spíše otázka pro profesionály, než pro domácí kutily.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář