Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak si efektivně přitápět? Toto jsou možnosti Jak si efektivně přitápět? Toto jsou možnosti
Když se mluví o vytápění, je celkem jasné, že většina domácností ho má vyřešeno klasicky. Tedy že má rozvody radiátorů či podlahového vytápění. Mohou... Jak si efektivně přitápět? Toto jsou možnosti

Když se mluví o vytápění, je celkem jasné, že většina domácností ho má vyřešeno klasicky. Tedy že má rozvody radiátorů či podlahového vytápění. Mohou však být prostory, kde teplo zavedeno není. Jedná se třeba o:

  • Sklepy
  • Dílny
  • Garáže

V chladných dnech je nutné myslet na možnost přitápění. A jak na to? Řešení existuje celá řada. A to hlavně podle využití energie.

Elektřina

Přitápět se dá elektřinou. A to celkem jednoduše. V podstatě stačí mít k dispozici zásuvku. A právě do té stačí připojit kvalitní topidla, která se následně postarají o vše potřebné. Pokud bychom se měli společně podívat na konkrétní typ daných topidel, jsou označovaná jako infračervená. V posledních letech se jedná o celkem hojně využívanou možnost, která zajistí dobrý ohřev a minimální spotřebu energie.

Nafta

Přitápět je možné také jednoduše pomocí nafty. Ekologie v tomto případě nebývá ideální, ale pokud jde o celkovou efektivitu, náklady a jednoduchost, určitě se jedná o varianty, které nejsou nijak špatné. Na trhu je možné poptat celou řadu různých naftových topidel, které se liší hlavně možnostmi umístění a tedy i výkonem.

Plyn

Ten je hojně často využíván i v domácnostech a tak může být využíván i tam, jde je potřeba přitápět. A to i v místech, kde nejsou rozvody plynu. Vše se dá totiž řešit tlakovou lahví. Díky tomu se mohou plynová topidla použít v podstatě kdekoliv. Opomíjet nelze také fakt, že je možné na trhu najít i varianty bez ventilátoru, stejně jako existují i možnosti s ventilátorem.

Tuhá paliva

Může se jednat příklad o uhlí, dřevo, ale stejně tak i o různé druhy dřevěných briket. Když jde  využit tam, kde je cílem vytápět, je nutné říci, že v daném prostoru musí být k dispozici kamna a hlavně musí být zajištěný také odtah spalin ven z interiéru. A právě zajištění tohoto nemusí být vždy úplně jednoduché.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář