Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak se zbavit mechu na zahrádce? Jak se zbavit mechu na zahrádce?
Pro zahrádkáře se jedná o podobný postrach, jímž je pro ně krtek! Mech na zahrádce nejen hyzdí vzhled trávníku, ale současně ho i dusí.... Jak se zbavit mechu na zahrádce?

Pro zahrádkáře se jedná o podobný postrach, jímž je pro ně krtek! Mech na zahrádce nejen hyzdí vzhled trávníku, ale současně ho i dusí. Co si však počít v okamžiku, kdy se mech v trávníku již vyskytne? Na následujících řádcích se je možné seznámit s některými užitečnými radami.

Mech je z trávníku možné odstranit mechanicky nebo chemicky

Obecně je možné se mechu z trávníku zbavit dvěma různými způsoby:

  • První řešení je mechanické, kdy k odstranění přispějí hrábě nebo ruční či motorový vertikutátor. Jeho práci trávník ocení i z toho důvodu, že ho kromě mechu oprostí i od plevele a zbytků odumřelých rostlin, čímž dojde k lepšímu provzdušnění.
  • Druhou možností, jak se zbavit mechu z trávníku, je užití rozličných chemických přípravků, jež jsou nejčastěji na bázi zelené skalice. Železo představuje pro trávník stopový prvek, kdežto mechy se s ním nejsou schopné vypořádat.

Mech se na zahradu nevrátí, jen když se odstraní příčiny jeho výskytu

V okamžiku, kdy se zahrádkář mechu z trávníku zbaví, by si měl především položit nejdůležitější otázku spojenou s příčinami jeho výskytu. Těch by se měl pokusit vyvarovat. Obvykle se jedná o takzvané „skalpování“ trávníku, kdy je trávník sečen příliš nakrátko, což ho oslabuje. Mechům rovněž dělá dobře, když je někde na zahradě přílišný stín nebo velké zamokření půdy. Daří se jim i tehdy, když není trávník dostatečně vyživován, kupříkladu mu chybí dusík a hnojiva.

Efektivní prevenci před výskytem mechu představuje obrana trávníku proti nadměrné zátěži, jež může mít za následek zhutnění půdy, což opět vyústí ve vyklizení prostoru mechům. Speciálně je potom na místě zmínit specifický nešvar dnešní doby, který představuje časté mulčování. Pokud totiž nestačí posečená tráva včas shnít, vytvoří nepropustnou plsť, která je pro mech lákavou pozvánkou na zahradu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář