Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak odstranit zápach z koberce Jak odstranit zápach z koberce
Zbavit koberec zápachu, především po nehodách dětí, je někdy pěkný oříšek. Řiďte se následujícími radami a s pachem už nikdy žádné potíže mít nebudete. Hlavně... Jak odstranit zápach z koberce

Zbavit koberec zápachu, především po nehodách dětí, je někdy pěkný oříšek. Řiďte se následujícími radami a s pachem už nikdy žádné potíže mít nebudete.

Hlavně rychle

Když dojde ke znečištění koberce, na nic nečekejte a dejte se do úklidu. Postupujte vždy podle návodu vašeho čističe. Za všech okolností ale platí jedna důležitá věc: Vyplácí se pohotovost a důkladnost! Znečištěné místo by brzy napadly bakterie a vy byste se setkali s nepříjemným zápachem.

Nejdřív studená, pak teplá

Většinou platí, že všechno nejlépe umyje teplá voda. Pozor, v tomto případě tato poučka neplatí. Teplá voda totiž může umocňovat pachy. Proto čistěte nejdříve studenou vodou, teplou zapojte až nakonec.

Čím čistit?

Existuje celá řada různých čistících prostředků na koberce. Vybrat si můžete z různých složení, vůní i způsobů aplikace. Je jen na vás, co vám vyhovuje.

Fandíte raději přírodním produktům? Jejich cena vás může dost nepříjemně překvapit. To vás ale vůbec nemusí zabrzdit. Účinný mycí prostředek si můžete vyrobit sami pomocí levných surovin, které pořídíte v každém obchodě s potravinami: z octu a ze sody.

Soda má velmi dobrou schopnost absorbovat pach. Nasypte ji na problematické místo na koberci a nechejte přibližně dvě hodiny působit. Poté prášek vysajte. Zápach bude pryč! Místo sody můžete použít roztok z octu, případně tyto dva silné bojovníky zkombinovat a spojit je v dokonalé čistící kombo.

Osvěžovač textilií

Abyste se zápachu vyhnuli úplně, můžete si koupit také osvěžovače textilií. Ty nejobyčejnější se v drogériích prodávají doslova za pár korun. Neutralizují zápach a textilii příjemně provoní. O něco účinnější jsou spreje s desinfekcí, které vedle pohlcování zápachu také zabíjejí bakterie. Spreje, ať už jen osvěžovací nebo desinfekční, berte ale jen jako doplněk. Nespoléhejte se, že prokážou stejnou službu jako pečlivé čištění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář