Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak na odpadní vodu u rodinného domu? Jak na odpadní vodu u rodinného domu?
Při stavbě rodinného domu je třeba myslet na celou řadu věcí, které souvisí s tím, aby vše fungovalo jak mělo, a aby dům splňoval všechna... Jak na odpadní vodu u rodinného domu?

Při stavbě rodinného domu je třeba myslet na celou řadu věcí, které souvisí s tím, aby vše fungovalo jak mělo, a aby dům splňoval všechna nařízení. A některé se týkají také odpadní vody. Kde je kanalizace, tak je řešení velmi jednoduché. Stačí se na ní jenom napojit, zaplatit takzvané stočné a vše je hotovo. Co ale v případě, kdy v lokalitě zavedená není?

Jímka

První variantou, na kterou se podíváme společně, je rozhodně jímka. Jedná se o hermeticky uzavřenou nádobu, do které odpadní voda míří. Výhodou je, že ji lze instalovat v podstatě kdekoliv. Příkladem jsou určitě betonové jímky Brno. Další její charakteristikou je fakt, že s ní je spojena nutnost pravidelného čerpání, když se začne plnit. Jinak má ale celou řadu výhod, kam se řadí hlavně:

  • Nízká pořizovací cena
  • Snadná instalace
  • Výběr velikostí i materiálů

Septik

V minulosti velmi populární řešení, které je v dnešní době spíše na ústupu. To proto, že není až tak úplně dokonalé. Když se podíváme na to, co septik vlastně je, tak jde o několika komorovou nádobu, kterou odpadní voda protéká a postupně se čistí. Podobně jako betonové žumpy Ostrava, tak i septiky je třeba čas od času vyčerpat. Jejich hlavní nevýhodou bývá fakt, že čím mají méně komor, tím méně kvalitní je čištění vody, která je následně vypouštěna do přírody.

Čistička odpadních vod

Jedno z nejmodernějších řečení, které dne existuje. Jeho pozitivem je fakt, že domácí čistička odpadních vod dokáže vodu vyčistit velmi efektivně. Dá se říci, že téměř dokonale. V tomto směru nemá konkurenci. Nutno však říci, že o zařízení je nutno se také starat, stejně jako je nutné myslet na co, co se může a co se nemůže od odpadu lít. Dále nelze zapomínat také na fakt, že jde o řešení, které je aktuálně tím nejdražším. A tak je mnohdy nahrazováno spíše zmíněnou a ve více směrech všestrannou jímkou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář