Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak na bolesti bříška u batolat? Jak na bolesti bříška u batolat?
Narození dítěte je radost, ale zároveň se může jednat také o drobnou starost. A to hlavně z důvodu, že se mohou objevit různé zdravotní komplikace.... Jak na bolesti bříška u batolat?

Narození dítěte je radost, ale zároveň se může jednat také o drobnou starost. A to hlavně z důvodu, že se mohou objevit různé zdravotní komplikace. Mezi jeden z nejčastějších problémů mohou patřit bolesti bříška. Objevují se celkem často. A to z mnoha příčin. My se podíváme na výčet těch nejznámějších, které samozřejmě doplníme i možnostmi řešení.

Nekvalitní strava

Je to podobné, jako u dospělého jedince. Pokud člověk sní něco nekvalitního, tak se i u něho mohou bolesti břicha objevit. Řešení je v takovém případě poměrně jasné. Nejlepší je dát na postupy, které podpoří trávení, a do budoucna je vhodné důkladně vybírat a kontrolovat to, co svému malému potomkovi dáte najíst.

Intolerance laktózy

Jdeme na druhou situaci, která je poměrně častá. Alespoň to potvrzují lékaři a jejich statistiky. Je to takzvaná intolerance laktózy. Situace která nastává ve chvíli, kdy dětský organismus neumí tuto látku dobře trávit. V takovém případě se mohou objevit jasné známky problémů, kam řadíme:

  • Bolesti a křeče
  • Průjmy
  • Plynatost

A jak daný problém nejlépe řešit? Jako ideální možnost se nabízí využití enzymu, který nese označení laktáza. Díky němu je zajištěno, že bude tato látka bez problémů trávena a nebude nutné měnit stravu tak, aby laktózu neobsahovala. To by totiž byl poměrně problém, jelikož se jedná o běžnou součást mléka a také mléčných výrobků.

Množství jídla

Dejte si pozor na to, jak často svého potomka krmíte a kolik jídla mu dopřáváte. Není nic horšího, než když mu dopřáváte více jídla, než by se slušel. Jak proto, že to může mít vliv na jeho budoucí váhu, tak i proto, že nadměrné množství jídla může mít vliv na celkové těžkosti a na to, že vašeho potomka může a bude bolet bříško. I tady je pomoc celkem jasná. Stačí omezit přísun pravidelného jídla, a to hlavně s ohledem na aktuální věk vašeho potomka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář