Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak jednoduše založit obchodní společnost? Víme, jak na to Jak jednoduše založit obchodní společnost? Víme, jak na to
Rozhodnutí založit společnost zpravidla plyne z toho, že se naše podnikání rozrůstá. Kromě toho jsme do našeho byznysu přivedli další společníky, kteří se samozřejmě chtějí... Jak jednoduše založit obchodní společnost? Víme, jak na to

Rozhodnutí založit společnost zpravidla plyne z toho, že se naše podnikání rozrůstá. Kromě toho jsme do našeho byznysu přivedli další společníky, kteří se samozřejmě chtějí podílet na zisku. Další častou motivací je změna ručení za závazky a lepší rozložení rizik s podnikáním souvisejících. Založit společnost však vyžaduje mnoho obtěžující administrativy. Jak na to jednoduše?

Společnost dle vašich představ snadno a rychle

Založení společnosti je pro podnikatele často dalším krokem hned po živnosti. Aspoň řada majitelů firem jsou často bývalými živnostníky. Se založením firmy se však pojí hned několik otázek. Tou první nepochybně je, jakou formu obchodní společnosti vlastně zvolit. Mezi hlavní druhy v České republice patří:

  • Společnost s ručením omezeným (s.r.o.)
  • Akciová společnost (a.s.)
  • Veřejná obchodní společnost (v.o.s.)
  • Komanditní společnost (k.s.)

Asi uhádnete, že nejčastější volbou bývá s.r.o. Je to druh společnosti, který má mnoho výhod, které jsou patrné zejména v porovnání s živností. Kupříkladu již podnikatel ručí za závazky pouze majetkem firmy, nikoliv svým vlastním. A jak zajistíme založení společnosti? Dnes si situaci můžete výrazně usnadnit, když se obrátíte na firmy, které se zakládáním společností živí. Ty dokáží za poplatek poskytnout kompletní servis od vyřízení živnostenských oprávnění, přes zápis do obchodního rejstříku až po registraci k daním.

A jakou bude mít vaše společnost adresu?

Velkou výhodou výše uvedeného servisu je, že to necháte na profesionálech a nic nezkazíte. Spolu s těmito službami se také často nabízí služba pronájem sídla. To je vhodná volba pro všechny začínající podnikatele, kteří tak mají možnost ušetřit za pronájem vlastního objektu, který by neúměrně zatěžoval rozpočet. Navíc lze získat lukrativní adresu a zázemí objektu třeba pro obchodní schůzky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář