Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak být vidět i v zimě? Jak být vidět i v zimě?
Na tom, že se v zimě odpoledne brzo stmívá, není nic překvapivého. Stejnou samozřejmostí by však pro lidi mělo být vybavit se pracovním oblečením s reflexními... Jak být vidět i v zimě?

Na tom, že se v zimě odpoledne brzo stmívá, není nic překvapivého. Stejnou samozřejmostí by však pro lidi mělo být vybavit se pracovním oblečením s reflexními prvky, a to především tehdy, když se během práce pohybují v blízkosti silničních komunikací. Policejní statistiky bohužel hovoří o tom, že se na tuto věc velmi často zapomíná, což mívá často tragické důsledky. Lidé by měli pamatovat na to, že svojí nezodpovědností ohrožují nejen své okolí, ale především sebe, protože se také nemusí vrátit domů k své rodině!

Pracovní oděvy s reflexními prvky mohou zachránit život

Policie ČR v této souvislosti poukazuje na to, že chodce v tmavém oblečení na pozemní komunikaci spatří řidič teprve ve vzdálenosti 18 metrů, chodce v bílém oblečení na 55 metrů a má-li oděv s reflexním označením, je pro řidiče viditelný na 200 metrů. To může být vzdálenost, která rozhoduje o životě a smrti! Doporučení policie se rozhodně nevyplatí podceňovat. Reflexní prvky v podobě různých pásek, odrazek a vest je možné využít při návratech domů. Pracovní bundy, kalhoty nebo kombinézy pak mají především zaručit vyšší bezpečnost práce.

Pracovní bundy zvyšují v zimních měsících pohodlí při práci

reflexní oblečeníMezi nejoblíbenější pracovní oděvy patří pracovní bundy, které si je možné jednoduše při pohybu nedaleko vozovky přehodit přes sebe, díky čemuž je člověk vidět na dostatečnou vzdálenost. Kvalitní pracovní bundy jsou nejen reflexní, ale také zateplené a nepromokavé, což člověk při práci v zimních měsících bezpochyby ocení.

Při pohybu na pozemních komunikacích je důležitým pravidlem být vidět!

Je samozřejmé, že pohyb po pozemních komunikacích za šera a ve tmě nebude nikdy úplně bezpečný, pracovní oděvy s vhodnými reflexními prvky ovšem dokážou hrozící nebezpečí do značné míry minimalizovat. Stačí přitom opravdu málo, a to být vidět na dostatečnou vzdálenost!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář