Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Jak bezpečně zacházet s domácími elektrospotřebiči? Jak bezpečně zacházet s domácími elektrospotřebiči?
Máme je v ruce i několikrát za den, nedokážeme si bez nich představit život, ale tak trochu zapomínáme, že nám při neopatrné manipulaci mohou... Jak bezpečně zacházet s domácími elektrospotřebiči?

Máme je v ruce i několikrát za den, nedokážeme si bez nich představit život, ale tak trochu zapomínáme, že nám při neopatrné manipulaci mohou způsobit vážná zranění – v horším případě i smrt. Řeč je o domácích elektrospotřebičích, které by se měly používat opatrně a s ohledem na dodržování bezpečnostních zásad. Zopakujte si společně s námi ty nejdůležitější.

Vše začíná při nákupu

Nabídka elektrických spotřebičů je neuvěřitelně široká. Spotřebitel snadno podlehne vábení nízkých cen neznačkového zboží neznámého původu. Možná mezi milovníky levné elektroniky patříte i vy, ovšem jakkoliv se vám taková nabídka jeví lákavě, vždy si ji důkladně promyslete. Preferujte spotřebiče od renomovaných výrobců, které prošly typovou zkouškou a mají certifikaci nezávislého schvalovacího orgánu.

Zároveň se vyhýbejte elektrospotřebičům z druhé ruky a opravám svépomocí. Vždy, když budete zařízení čistit, odpojte jej od přívodu elektřiny a před opětovným zapojením zkontrolujte, zda není vlhké. V případě sebemenšího podezření na závadu spotřebič zlikvidujte nebo nechte prověřit certifikovaným odborníkem na revize elektrospotřebičů.

Osvětlení

Původ prověřujte také u zdrojů světla. Důvěřujte pouze svítidlům od renomovaných výrobců a dbejte na dodržení hodnoty maximálního příkonu. Než starou žárovku vyměníte, světlo vypněte a vyčkejte, až žárovka vychladne.

revize spotřebičů

Vytápění

Tepelné zářiče umisťujte tak, aby byla zachována alespoň minimální vzdálenost od překážky. Platí to také pro teplovzdušná topidla a akumulační kamna, která vždy používejte v souladu s pokyny dané výrobcem. Bezpečnost dětí zajistíte ochrannou mříží nebo krytem.

Zařízení pro konvekční ohřev nesmí být zakryto oblečením. Zároveň by mělo disponovat kontrolkou a tepelnou pojistkou.

Několik obecných tipů na závěr

Odborníci na revize elektro Olomouc ze servisního centra ABAX upozorňují, že je vhodné spotřebiče, které právě nejsou v provozu, vypojit ze sítě. Současně průběžně sledujte stav přívodního kabelu a při podezření na nadměrné opotřebení jej vyměňte.

A pamatujte, že žádný přenosný elektrický spotřebič by neměl být používán v blízkosti vany nebo ve vlhkém prostředí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář