Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Inkoustovou náplň vyměníte snadno a rychle a můžete pokračovat v tisku Inkoustovou náplň vyměníte snadno a rychle a můžete pokračovat v tisku
Všichni známe tu nepříjemnost, když jsme zrovna uprostřed tisknutí nějakého důležitého dokumentu, ale tisk začne být spíše šedivý nebo rovnou vynechává. Pak je třeba... Inkoustovou náplň vyměníte snadno a rychle a můžete pokračovat v tisku

Všichni známe tu nepříjemnost, když jsme zrovna uprostřed tisknutí nějakého důležitého dokumentu, ale tisk začne být spíše šedivý nebo rovnou vynechává. Pak je třeba doplnit novou náplň. Jestliže máte inkoustovou tiskárnu, je postup poměrně snadný a pokud navíc budete nakupovat chytře, můžete koupit náplně do tiskárny Canon levně a výhodně.

Co koupit?

Jestliže máte tiskárnu s oddělenými náplněmi, stačí vám vyměnit jednu cartridge, ale jestliže má vaše tiskárna kazetu se všemi barvami, je třeba ji kompletně vyměnit, i když dojde jen jedna z nich. Nakupovat musíte nejen dle výrobce, ale také dle konkrétního typu tiskárny. Ujistěte se, že cartridge bude do tiskárny pasovat. Vybírat můžete mezi náplněmi originálními a kompatibilními, které bývají cenově výhodnější. Alternativní výrobci dokážou náplně vyrobit levněji, ale ne vždy je kvalita tisku srovnatelná s originální kazetou. Proto si vždy dopředu přečtěte uživatelské recenze a ujistěte s, že nekupujete zajíce v pytli.

Jak na výměnu?

Není to nic obtížného a snadno to zvládnete i sami – tedy pokud trochu tušíte, jak na to. Postup výměny se samozřejmě bude lišit model od modelu, ale přibližný postup bude stejný. Vždy je třeba otevřít kryt, pod kterým se nachází tisková hlava a cartridge. Kazetu vyjměte a ekologicky ji zlikvidujte. Někdy je možné odeslat ji zpět výrobci, jindy je potřeba zanést ji zpět do ekologického dvora. Novou inkoustovou kazetu vyndejte z ochranného obalu a odstraňte plastový pásek, který ji chrání. Poté ji vložte do prázdného místa a zasuňte na své místo. Pokud je vše v pořádku, bude tiskárna dál bez problémů tisknout, možná bude vyžadovat nové zarovnání.

Náplně do tiskárny HP, Epson, Xerox nebo podobně známých firem se dají koupit snadno téměř kdekoliv. Jde jen o cenu – pokud najdete ve slevě, klidně si kupte i pár do zásoby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář