Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Dejte šanci koučinku. Může vás posunout dopředu Dejte šanci koučinku. Může vás posunout dopředu
O koučinku už jste možná slyšeli. Víte ale, co přesně to znamená a co vám takový kouč může nabídnout? Pokud si myslíte, že je... Dejte šanci koučinku. Může vás posunout dopředu

O koučinku už jste možná slyšeli. Víte ale, co přesně to znamená a co vám takový kouč může nabídnout? Pokud si myslíte, že je to jen jakýsi psycholog pro bohatší klientelu, jste na omylu. A to hned z několika důvodů.

Především je třeba upozornit, že kouč nebývá vystudovaný psycholog ani nic podobného. Většina by ale měla mít alespoň nějaký kurz, kterým může prokázat svou odbornost a schopnosti, které jsou potřeba pro to, aby vám pomohl.

Posuňte se kupředu

Koučink se především zaměřuje na řešení budoucích otázek. Nehledá tedy nutně příčiny problémů v minulosti (jako se to často děje u psychologa), ale spíše se snaží najít motivaci a potenciál pro další život. Ke kouči by tedy měli mířit ti, kteří se chtějí někam posunout, pracovat na svých cílech a snech a nechtějí na to být sami.

Hledejte řešení

Jelikož kouč není psycholog, může se stát, že během diskuzí přijdete na to, že váš problém je spíše psychologického charakteru. Dobrý kouč by vám v takovém případě měl doporučit terapii u odborníka, který vám pomůže překonat případné bloky nebo psychické potíže. Služba koučink Praha se tedy hodí především pro ty, kteří se chtějí osobnostně posouvat a věří, že jim jiný člověk může být na této cestě dobrým zrcadlem a pomocí.

Vyplatí se hledat, kdo vám sedne

Koučink posiluje tvůrčí přístup k životu a odstraňuje nezdravé vzorce myšlení, které vás brzdí v rozvoji. Je možné díky němu najít nové perspektivy a kreativní možnosti řešení. Dokáže také zlepšit rozhodovací procesy či výkonnost a podpořit rozvoj zdravých mezilidských vztahů.

Nejčastěji klienti ke koučům přichází s těmito problémy nebo otázkami:

  • nízké sebevědomí
  • strach ze změny a opuštění zóny pohodlí
  • stres a špatná organizace času
  • přílišný perfekcionismus

Neexistuje někdo jako nejlepší kouč Praha. Každý je jedinečný a často je potřeba hledat, než najdete osobu, která vám bude vyhovovat i po straně metodiky nebo osobnosti. Není tedy nic špatného na tom vyzkoušet klidně více různých lidí a najít toho, který vám skutečně bude vyhovovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář