Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Dalekohled jako nutnému vybavení každého myslivce Dalekohled jako nutnému vybavení každého myslivce
Bohužel i v dnešní době si stále mnoho lidí pod označením myslivec představí člověka v zelené uniformě, který sedí na posedu a střílí zvířata. To ale... Dalekohled jako nutnému vybavení každého myslivce

Bohužel i v dnešní době si stále mnoho lidí pod označením myslivec představí člověka v zelené uniformě, který sedí na posedu a střílí zvířata. To ale zdaleka není pravda, naopak myslivost je součástí ochrany přírody a lesních živočichů. Myslivci o zvěř pečují a pomáhají jí, zejména v zimě je důležitou činností myslivců přikrmování zvěře. Myslivectví se dá provozovat nejen jako koníček, ale také jako povolání. K potřebnému vybavení myslivce nepatří pouze puška, nůž a uniforma, ale také kvalitní dalekohled.

Co nezapomenout na posed?

Dalekohledy jsou pro myslivce velmi důležitým pomocníkem, který jim umožňuje pozorování zvěře z dostatečné vzdálenosti tak, aby zvěř nevyplašili a zároveň mohli pozorovat její chování v přirozených podmínkách. Myslivecké dalekohledy musí být vybaveny kvalitní optikou, která umožňuje ostrý obraz například i za stižených světelných podmínek, protože mnoho živočichů je aktivních zejména za šera. Zároveň musí být tyto dalekohledy lehké a také odolné, například vůči vodě či pádu. Pro myslivce je důležité také snadné a intuitivní ovládání dalekohledu tak, aby je nastavování nezdržovalo a nerušilo v pozorování.

Pozorování ve ztížených podmínkách

Existují i speciální dalekohledy s nočním viděním, které disponují propustností světla až kolem devadesáti procent, a jsou tak vhodné například pro pozorování divočáků. Nicméně pro kvalitní vidění v absolutní tmě jsou lepším řešením dalekohledy s termovizí. Termovize na pozorování nočních živočichů je založena na principu infračerveného záření. Všichni teplokrevní živočichové toto záření vyzařují, a myslivec tak může i v noci či v husté mlze, dešti a vánici zvěř snadno vidět. V neposlední řadě lze tyto termovize velmi účinně využít také v případě pátrání po ztracených osobách, při kterém myslivci často v lese pomáhají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář