Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Co vše by měla zahrnovat kupní smlouva na nemovitost Co vše by měla zahrnovat kupní smlouva na nemovitost
Máte v plánu kupit nemovitost a zajímalo by vás, co vše má taková kupní smlouva na nemovitost zahrnovat? Je zcela běžné, že člověk, který... Co vše by měla zahrnovat kupní smlouva na nemovitost

Máte v plánu kupit nemovitost a zajímalo by vás, co vše má taková kupní smlouva na nemovitost zahrnovat? Je zcela běžné, že člověk, který neprodává či nekupuje nenovosti dnes a denně, bude v těchto vodách tápat.

Chcete-li dodržet základní pravidla smlouvy a je-li vaším přáním, aby prošla celým procesem katastru nemovitostí, měla by obsahovat 7 základních bodů. Než vám je prozradíme, rádi bychom jen poradili, že bezchybnou kupní smlouvu vám nejlépe připraví advokát.

7 důležitých bodů

  • Údaje o smluvních stranách
  • Údaje o převáděné nemovitosti
  • Předmět smlouvy
  • Kupní cena
  • Práva vedlejších účastníků
  • Místo a datum uzavření smlouvy
  • Úředně ověřené podpisy

Co je kupní smlouva?

Kupní smlouva je de facto vrcholem celého procesu koupě nemovitosti. Je také v pořadí třetí či čtvrtou smlouvou, kterou podepisujete. Prvním ze smluvních dokumentů, který zájemce o koupi nemovitosti podepisuje je smlouva o budoucí kupní smlouvě. Podstata této smlouvy spočívá v písemném závazku, kde jsou dohodnuty podmínky, které zazní v budoucí kupní smlouvě.

Pro člověka, který kupuje nemovitost úplně poprvé, to může být docela velký chaos. I pro toho, kdo kupuje nemovitost podruhé či potřetí. Není se tedy čemu divit, že řada z nich využívá advokátních služeb. Advokátní služby vám za poplatek sepíši smlouvu o převodu nemovitosti – kupní, darovací, ale i o převodu družstevního podílu apod.

Nástrahy kupních smluv

Příprava kupní smlouvy přináší sebou i různé nástrahy, jež mohou celý převod zpomalit či úplně ohrozit. Může se jednat o změnu terminologie, špatně zaznamenaný předmět smlouvy, neúplná specifikace, chyby v osobních údajích, nedostatečná či nesprávná identifikace smluvních stran a další. To vše může zhatit vaše plány, zkazit vám náladu, prodloužit celý průběh a ve finále i prodražit. Proto je lépe už na začátku investovat do kvalitně připravené smlouvy. Ušetříte tím kupu času a čas=peníze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář