Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Co se vyplatí vědět před koupí antiradaru Co se vyplatí vědět před koupí antiradaru
Cestujete-li hodně autem a máte-li občas problém s dodržováním rychlosti, možná jste uvažovali o koupi tak zvaného antiradaru. Většinou se jedná se o malou krabičku,... Co se vyplatí vědět před koupí antiradaru

Cestujete-li hodně autem a máte-li občas problém s dodržováním rychlosti, možná jste uvažovali o koupi tak zvaného antiradaru. Většinou se jedná se o malou krabičku, díky které bude včas vědět, že se blížíte k místu, ve kterém je měřena rychlost. Investice do antiradaru vám tak může ušetřit výdaje související s případnými pokutami. Jak je to ale s jejich legalitou?

Jak antiradar funguje?

Předně je třeba rozlišit dva typy radarů, pasivní a aktivní. Ty pasivní jsou v České republice, na rozdíl od většiny zahraničních států, stále povoleny. Pasivní radary řidiče upozorňují na úseky v obcích či na dálnici, ve kterých je rychlost měřena radarem. Oproti tomu aktivní antiradary, která umí ručit frekvenci radarů, které používají policejní hlídky, legální nejsou a za jejich použití hrozí poměrně vysoká pokuta. Z technického hlediska jsou dnešní výkonné antiradary vlastně velmi citlivými přijímači, které jsou naladěny na stejnou frekvenci jako silniční radary, a proto řidiče na blížící se radar dokáži včas upozornit. Řidič pak má čas na to zpomalit na požadovanou rychlost a vyhnout se případné pokutě.

Antiradar, kamera a GPS v jednom

Pokud jde o formu antiradarů, až donedávna bylo možné zakoupit antiradary dvou různých typů. Jedním byla přenosná krabička, která se umísťovala na čelní sklo či přístrojovou desku, druhou možnost představovala zabudovaná radarová anténa v přední masce auta s ovládacím panelem a reproduktorem uvnitř auta. Nyní se ale na trhu objevila novinka v podobě kombinace kamery s antiradarem a GPS. Pokud tedy preferujete multifunkční elektronické zařízení, stačí si vybrat Neoline X-COP 9100S.  Toto jedinečné zařízení vás včas informuje o všech nástrahách, které vás na vaší cestě mohou potkat, neboť disponuje velmi širokou databází radarů a úsekových měření a spolehlivě detekuje radary Ramar a Multaradar CD, které používá nejen česká, ale i slovenská policie.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář