Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Co s volným víkendem? Zkuste dobrodružství v přírodě Co s volným víkendem? Zkuste dobrodružství v přírodě
Chcete zažít něco nového, pořádně si vyčistit hlavu a možná se i trochu bát? Pak využijte ještě poslední záchvěvy pěkného počasí a dopřejte si... Co s volným víkendem? Zkuste dobrodružství v přírodě

Chcete zažít něco nového, pořádně si vyčistit hlavu a možná se i trochu bát? Pak využijte ještě poslední záchvěvy pěkného počasí a dopřejte si víkend strávený tábořením v přírodě. Můžete na něj vzít svoje kamarády a konečně si po dlouhé době zase sdělit všechny novinky, anebo něčemu přiučit své ratolesti, které tráví celé dny jen u počítače.

Na pobyt v terénu je ale třeba se každopádně dobře připravit. Část vybavení můžete sehnat také na eshopu kniland.cz. Jen tak se váš výlet nezvrhne v pořádně nepříjemný a možná i nebezpečný zážitek.

Řiďte se platnými zákony

Obecně platí, že v Česku můžete přespat prakticky v jakémkoliv lese. Zákon totiž umožňuje v přírodě „nocovat“ – to znamená především to, že se na místě nezdržujete déle, než je nezbytně nutné k přespání a všechny stopy po svém pobytu pečlivě zahladíte. Nachystejte se tedy na to, že byste každý den měli spát někde jinde a také na to, že je třeba být velmi tišší, diskrétní a chovat se tak, abyste na sebe nepřitahovali nevyžádanou pozornost.

Vybavení nepodceňte

Pro spaní v přírodě je klíčové správné vybavení. Budete samozřejmě potřebovat spacák do nízkých teplot a vhodnou karimatku. Dále celtu nebo podobného pomocníka proti dešti či vlhkosti. Můžete spát ve stanu, ale větším zážitkem je rozhodně přenocování v bivaku nebo hamace. Nezapomeňte také na ruské nože Kyzliar Supreme, vařič, základní nádoby a dále zásoby vody a jídla. Pamatujte ale, že vše ponesete na zádech, a proto rozhodně neberte zbytečnosti.

A co technika?

Dnes už máme mnoho chytrých technologií, které nám pobyt v přírodě mohou zpříjemnit. Pokud ale chcete zažít skutečně unikátní výlet, nechte doma chytré mobily s GPS a vezměte si sebou raději obyčejnou mapu a buzolu. Nemusíte přeci ani nic fotit, stačí, když si vzpomínky odnesete v hlavě. Uvidíte, že to bude velká změna oproti tomu, v čem běžně žijete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář