Azet rádce

rady, tipy, návody, recenze

Blíží se termín odevzdání diplomky? S těmito tipy ji spolehlivě dokončíte Blíží se termín odevzdání diplomky? S těmito tipy ji spolehlivě dokončíte
Napsat závěrečnou práci na škole může být noční můra. Ať už vás to čeká poprvé, nebo už nějakou zkušenost máte, vždy je to velká... Blíží se termín odevzdání diplomky? S těmito tipy ji spolehlivě dokončíte

Napsat závěrečnou práci na škole může být noční můra. Ať už vás to čeká poprvé, nebo už nějakou zkušenost máte, vždy je to velká výzva a také náročná práce na několik týdnů či měsíců. Je potřeba sehnat podklady, domluvit si téma a vedoucího, začít psát a být připraveni také mazat, přepisovat, předělávat, a nakonec stvořit něco, co má nějakou hodnotu, myšlenku a smysl. Jak sami vidíte, úkol je to těžký. S těmito tipy to ale půjde snadněji.

Pracujte chytře a efektivně

Při psaní diplomové práce se zaměřte na dodržování těchto bodů:

V prvé řadě se dobře naučte ovládat textový editor. Ten totiž má spoustu úžasných funkcí, které vám mohou velmi usnadnit a urychlit práci. Vygeneruje třeba automatický seznam literatury, citace v různých stylech, poznámky pod čarou, číslování stránek a mnoho dalšího.

Nezapomeňte svůj text průběžně ukládat, raději i na externí záložní zdroj. Náhoda je blbec a ztratit notebook pár dní před odevzdáním diplomky může být pěkná smůla. Není to žádná omluva, pokud se vám něco takového stane – a prodloužit si kvůli tomu studium třeba o půl roku by vás mohlo přijít hodně draho.

Využijte čas i prostředky

Abyste uspěli v napsání rigorózní práce, zkuste zapojit různé techniky práce s časem. Oblíbená je třeba metoda Pomodoro – pracujte jen 25 minut v kuse, pak si udělejte přestávku. Vyzkoušejte, co na vás platí, a tím se řiďte. Je-li pro vás obtížné přenést myšlenky na papír, zkuste na chvíli přestat myslet na stylistiku. Jednoduše napište informace tak, jak vám přichází na jazyk. Následná úprava pak už nebude tak složitá.

Nezapomínejte na svého vedoucího. Mnoho studentů konzultace ignoruje, jelikož je považuje za ztrátu času, ale je to mu přesně naopak. Pamatujte, že tento člověku bude tvořit polovinu vaší známky. Je tedy dobré brát jeho připomínky vážně a udržovat dobré vztahy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Žádné komentáře.

Buďte první kdo napíše komentář